Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Zmarszczki palacza – jak się pozbyć? Domowe sposoby lepsze od botoxu

Palisz? Jeżeli tak, zapewne czekają Cię zmarszczki palacza. Jednak problem ten nie dotyczy tylko osób palących!

Palenie ma zdecydowanie za dużo skutków ubocznych dla Twojego zdrowia i nie jest tajemnicą, że każdy papieros, którym się zaciągasz, ma również negatywny wpływ na Twój młody wygląd, jak na przykład pogłębienie się linii palaczy.

W rzeczywistości linie palaczy nie powstają wyłącznie z powodu zwykłego palenia. Każdy, nawet Ty, jeśli nigdy nie zapaliłeś ani jednego papierosa, może wywołać oznaki starzenia się.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz zbyt szybko pokazywać tych niechcianych linii, ponieważ są sposoby na ich zapobieganie!

Zmarszczki wokół ust

Linie wokół ust tworzą się w taki sam sposób jak linie wokół oczu lub czoła, ponieważ są one spowodowane głównie przez ruch mięśni. Zauważysz, że ludzie o bardzo ekspresyjnych twarzach mają więcej zmarszczek w tych problematycznych obszarach.

Ten powtarzalny ruch może spowodować powstanie linii ciągłej, która z czasem może stać się głębszą zmarszczką.

Zmarszczki palacza przyczyny

Linie palaczy rozwijają się wokół ust z powodu zmarszczek warg spowodowanych ssaniem papierosa. Jednak palenie nie jest jedynym momentem, w którym nasze usta robią ten ruch.

Odpowiedzialne jest za to sposób, w jaki ludzie mówią lub jedzą. Jeśli Twoje usta poruszają się w wyraźny sposób, kiedy mówisz lub żujesz, możesz rozwinąć linie palaczy, nawet nie będąc palaczem.

Zmarszczki palacza botox

Powszechnie uważa się, że najlepszą rzeczą dla zmarszczek palacza są zastrzyki z botoksu, jednak okolica ust jest nieprzewidywalnym obszarem do wstrzyknięcia substancji. Widziałam wiele przypadków opadających ust w wyniku leczenia linii zmarszczek.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest udanie się do kogoś, kto ma doświadczenie w wykonywaniu takiego zabiegu.

Zmarszczki palacza usuwanie

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kilku łagodniejszych zabiegów, które zwiększą efekt akumulacji, zamiast decydować się na super mocny jednorazowy zabieg.

Dobrze działa laser. Fala ultradźwiękowa wnika w głąb skóry powodując pobudzenie produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu cera staje się gęstsza, gładsza i bardziej jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. 

Efekty te są naturalne i subtelne, a mogą być utrzymane przez długi czas. Niektóre zabiegi nie mają natychmiastowych następstw, więc w ciągu kilku godzin Twoja skóra wygląda normalnie. Niektóre są trochę bardziej agresywne, więc możesz mieć zaczerwienioną twarz przez kilka dni.

Zmarszczki palacza jak zlikwidować?

Istnieje kilka dostępnych bez recepty i tylko na receptę miejscowych metod leczenia, które umożliwiają szybsze gojenie się skóry, by pomóc w blaknięciu linii palaczy.

Powinieneś rozważyć kilka czynników podczas wyboru schematu leczenia, który obejmuje Twój wiek, rodzaj skóry i historię zmarszczek.

 1. Wypróbuj krem ​​przeciwzmarszczkowy zawierający retinol, tretynoinę lub inne pochodne witaminy A. Składniki te ułatwiają szybsze złuszczanie powierzchni skóry, co z kolei stymuluje szybszą regenerację skóry.
 2. Stosuj nieretynolowe kremy przeciwzmarszczkowe. Jeśli wolisz alternatywy nieretynolowe, możesz również znaleźć kremy przeciwzmarszczkowe, które nie zawierają retinolu i wykorzystują składniki botaniczne. Powinieneś przyjrzeć się kremom, które zawierają alfa, beta i polihydroksykwasy.

Zmarszczki palacza zapobieganie

#1 Stosuj krem ​​przeciwsłoneczny. Uszkodzenie słońca jest główną przyczyną nieodwracalnych uszkodzeń skóry, które mogą łatwo doprowadzić do pojawienia się widocznych oznak jej starzenia się.

 1. Wybierz filtr przeciwsłoneczny, który zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem.
 2. Nie należy polegać wyłącznie na filtrze przeciwsłonecznym do ochrony przeciwsłonecznej. Pozostań w cieniu, kiedy możesz i użyj parasola lub kapelusza z szerokim rondem.

#2 Dodaj przeciwutleniacze do codziennych i nocnych schematów pielęgnacji skóry: zapewniają one dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, ale także pomagają zwalczać uszkodzenia skóry powodowane przez wolne rodniki.

 1. Wolne rodniki mogą być obecne w zanieczyszczeniach i innych agresorach środowiskowych. Są wytwarzane przez organizm, gdy jesteś zestresowany.
 2. Poznaj i stosuj porady i ćwiczenia łagodzące stres, aby pomóc Ci pokonać stresujące sytuacje i warunki oraz pomóc lepiej radzić sobie ze stresorami.

#3 Zmień styl życia na zdrowszy: zacznij się od osiągnięcia najlepszego stanu zdrowia skóry.

 1. Ulepsz swoją dietę. Włącz do diety kwasy tłuszczowe Omega, które pomagają nawilżać skórę.
 2. Uzyskaj dużo aktywności fizycznej. Poruszaj się, by poprawić ogólny obieg i ułatwić skuteczniejszą absorpcję składników odżywczych.

Zmarszczki palacza domowe sposoby

#1 Regularnie złuszczaj: złuszczanie jest jednym z najprostszych i najłatwiejszych sposobów, w jaki możesz pomóc skórze zwalczać wiele oznak uszkodzenia i starzenia się.

 1. Wypróbuj krem ​​złuszczający. Kremy te zawierają przede wszystkim kwasy owocowe, kwas glikolowy lub alfa i beta-hydroksykwasy, z których każdy ułatwia szybsze złuszczanie, regenerację i odnowę.
 2. Unikaj trwałego uszkodzenia skóry, ściśle przestrzegając instrukcji producenta.

#2 Codziennie nawilżaj okolice ust: głęboko nawilżające składniki, takie jak olej jojoba i masło shea, świetnie nadają się na całą twarz.

 1. Inne składniki, których należy szukać w kremach przeciwzmarszczkowych, to kwas hialuronowy, ceramidy i kolagen.

Mam nadzieję, że już wiesz, jak leczyć i zapobiegać zmarszczkom palacza. Pamiętaj także, że porady te dotyczą także zwykłych zmarszczek. Dbaj o siebie, swoją dietę i zwracaj szczególną uwagę na kosmetyki, których używasz.

I to co najważniejsze, jeżeli palisz – rzuć nałóg i ciesz się zdrowiem!

Źródło i fotografie: harpersbazaar.com, wikihow.com | Miniatura wpisu: google.com