To, co znalazło się pod skórą małżeństwa wracającego z zagranicznej podróży przypomina koszmar

Pewna para z Wielkiej Brytanii odkryła, że ​​przywieźli do domu nieprzyjemną pamiątkę po pobycie na karaibskiej wyspie. Były nią migrujące pod skórą robaki!

Udostępnij wikipedia.org

52-latka początkowo zauważyła małe zaczerwienienie po powrocie z podróży, którą odbyła wraz z mężem. Następnego dnia budząc się odkryła, że całe jej pośladki pokryte były masą czerwonych, zaognionych śladów. Jej mąż rozwinął podobne objawy 10 dni później.

Udostępnij dailymail.co.uk

Lekarze zdiagnozowali u pary pasożytniczą infekcją znaną jako zespół larwy migrującej. Podobne objawy obserwuje się u ludzi niezwykle rzadko, gdyż chorobę spowodował gatunek nicieni, które normalnie zarażają jedynie psy oraz koty. U obojga rozwinęło się także zapalenie płuc, które, jak stwierdzili lekarze, mogło być spowodowane przez tęgoryjca penetrującego ich płuca.

Udostępnij dailymail.co.uk

Zazwyczaj tęgoryjce, które bytują w ciepłym klimacie, przedzierają się przez skórę gospodarza i docierają do jelita grubego. Tam składają jaja, a następnie rozprzestrzeniają się wraz z odchodami. Ludzie, mimo że nie są naturalnym gospodarzem dla Ancylostoma braziliense oraz Ancylostoma caninum, mogą ulec zakażeniu podczas chodzenia na boso po plażach lub w kontakcie z glebą zanieczyszczoną odchodami zwierzęcymi. Pozostają pod skórą, drążąc w niej tunele. Wysypka i zaczerwienienie są reakcjami obronnymi organizmu.