Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieUrodaZdrowie

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę

Wiele osób twierdzi, że japońskie dzieci są jednymi z najzdrowszych dzieci na świecie. Dlatego wszyscy powinniśmy się przyjrzeć, w jaki sposób ich dzieci stają się tak zdrowe i włączyć te pomysły do ​​naszych własnych nawyków. Zdrowie azjatyckich dzieci może dać nam wiele wskazówek.

freepik.com

#1 Duży nacisk na czytanie

W wielu chińskich szkołach są instalowane rurki, które mają na celu pomóc dzieciom zachować zdrowie. Wpatrywanie się w książki przy czytaniu może w końcu zepsuć ich wzrok, więc kraty utrzymują dzieci w zdrowej odległości. Ponadto belki mogą również pomóc dzieciom rozwinąć dobrą postawę.

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę

twitter.com

#2 Zdrowie azjatyckich dzieci – Prowadzenie ćwiczeń oczu

Uczniowie szkół podstawowych i średnich są zobowiązani do wykonywania ćwiczeń oczu, których celem jest poprawa krążenia krwi i rozluźnienie mięśni oczu. Ćwiczenia obejmują 6 sesji, które obejmują pocieranie różnych obszarów wokół oczu i są zazwyczaj ćwiczone dwa razy dziennie.

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę

instagram.com

#3 Testy na zewnątrz

Przez lata praktyka przeprowadzania testów na zewnątrz pojawiła się w całych Chinach. Praktyka ma na celu zwykle zapobieganie oszustwom uczniów, ponieważ mogą być umieszczani dalej od siebie, niż gdyby byli w pokoju o ograniczonej przestrzeni, ale istnieją inne, niewidoczne korzyści zdrowotne. Nie tylko zapewnia uczniom świeże powietrze i światło słoneczne, lecz także pomaga złagodzić stres.


google.com

#4 Zdrowie azjatyckich dzieci – Noszenie masek chirurgicznych

Ludzie są bardziej narażeni na zachorowania w okresie zimowym. W Japonii powszechne jest, że ludzie, którzy czują się chorzy lub mają alergie, noszą maski chirurgiczne, aby zmniejszyć liczbę przenoszonych przez nich zarazków. Sprzedaż masek zwiększa się podczas wybuchów przeziębienia i grypy, wśród innych obaw o zdrowie.

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę
instagram.com

#5 Cieszą się wspaniałymi widokami

Aktywność na świeżym powietrzu jest coraz ważniejsza w Korei Południowej, a działania takie jak turystyka piesza i kempingowa stają się coraz bardziej popularne. Wiadomo, że nawet ludzie przyzwyczajeni do miejskiego stylu życia robią sobie przerwy podczas wycieczek kempingowych. Programy te kładą duży nacisk na relaks i świadomość zdrowia psychicznego.

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę

instagram.com

#6 Zdrowie azjatyckich dzieci – Chodzenie po okolicy

Kładą duży nacisk na chodzenie, by poruszać się po mieście zamiast korzystać z pojazdów lub transportu publicznego. W Korei Południowej urządzenia, które pomagają liczyć liczbę codziennych kroków, stają się coraz bardziej popularne. Ponadto w wielu krajach azjatyckich oczekuje się, że dzieci będą chodzić do miejscowej szkoły zamiast jeździć autobusem, zwłaszcza na obszarach miejskich.

#7 Monitorowanie zależności od Internetu

Na całym świecie coraz częściej spotyka się dzieci przyklejone do urządzeń społecznościowych. W Korei Południowej nie jest to rzadkość, ale podjęto więcej działań w celu zwalczania uzależnienia od internetu w kraju. Istnieją różne obozy, rehabilitacje i ośrodki leczenia mające na celu pomoc młodym ludziom. Rząd wprowadził nawet przepisy uniemożliwiające dzieciom poniżej 16 roku życia dostęp do Internetu po północy.

Azjatyckie dzieci należą do najzdrowszych na świecie. I wcale nie chodzi o dietę
instagram.com

#8 Zdrowie azjatyckich dzieci – Nadanie dzieciom większej odpowiedzialności

W Japonii oczekuje się, że dzieci będą same wykonywać wiele czynności, których nie można by oczekiwać od dzieci w innych krajach. Od dzieci oczekuje się, że będą same chodzić do szkoły, załatwiać rodzinne sprawy, a nawet pomagać w sprzątaniu własnych klas zamiast woźnych. Pomaga to dzieciom nauczyć się być niezależnym i odpowiedzialnym, co z kolei pomaga im nauczyć się lepiej dbać o siebie.

#9 Sprawianie, by czas posiłku był jak najbardziej zdrowy.

Wiele krajów azjatyckich znajduje różne sposoby zdrowego żywienia dzieci. W Japonii warzywa są głównym daniem w porze posiłków, przy czym mniejszy nacisk kładzie się na mięso, tłuszcz, nabiał lub cukier. Zupa jest również podstawą wielu azjatyckich diet.

W wielu krajach azjatyckich, w tym w Chinach i Japonii, normalne jest również, że dzieci mają herbatę. Herbata jest nie tylko zdrowszą alternatywą dla napojów takich jak napoje bezalkoholowe, lecz także może również mieć zaskakujące korzyści zdrowotne.

instagram.com

Czy znasz jakieś obce normy wychowawcze, które inne kraje mogłyby wykorzystać do poprawy zdrowia naszych dzieci?

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com, www.Twitter.com | Miniatura wpisu: twitter.com