Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessMedycyna naturalnaOdżywianieZdrowie

Aż 50% ludzi cierpi na ból stopy. Mogą go z łatwością pokonać w domu

Aż 50% ludzi cierpi na ból stopy. Jest on najczęściej spowodowany uszkodzeniem powięzi podeszwowej. To nic innego, jak cienkie więzadło łączące pięte z przednią częścią stopy.

Kto najczęściej ma ten problem?

Dotyka on w szczególności kobiety w ciąży, sportowców i ludzi, którzy wykonują stojące zawody.

Jeżeli i Ty należysz do tej grupy, możesz sobie pomóc domowymi sposobami. Załagodzenie bólu nie muszą przynosić jedynie tabletki przeciwbólowe.

Co więcej, jeżeli jesteś w grupie ryzyka, możesz zapobiegać tej dolegliwości!

Poznaj sprawdzone sposoby na walkę i zapobieganie zapalenia powięzi podeszwy:

#1 Wykonuj ćwiczenia, a dokładnie te, które są opisane poniżej

– Weź butelkę z wodą, połóż ją na podłodze i połóż na niej stopę. Turlaj butelką za pomocą stopy przez czas 1 minuty na każdą stopę.

– Połóż jedną nogę na drugą i podciągnij stopy do góry, tak by czubki palców opierały się o ziemie. Wytrzymaj w tej pozycji około 15 sekund i powtórz do 3 razy. Całe ćwiczenie powtórz na drugą nogę.

– Zroluj ręcznik tak, by przypominał pasek i umieść go pod łukiem stopy i staraj się złapać ręcznik palcami u stopy i podnieść.

A jak zapobiegać?

#1 Staraj się utrzymać zdrową dla siebie wagę

Jednym z największych sprzymierzeńców bólu w stopie jest oczywiście nadwaga… Dlatego jeżeli jesteś narażony na uszkodzeniem powięzi podeszwowej, powinieneś zadbać o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

#2 Zadbaj o swoje stopy i wsparcie dla nich

Właściwe obuwie to podstawa u każdego człowieka, ale często o tym zapominamy. Powinno Ci zależeć, by Twoje buty były dobrze wyprofilowane i zrobione z porządnych materiałów.

A może masz swoje sposoby, by pozbyć się tej bolącej dolegliwości? Jeżeli tak, koniecznie podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach na Facebooku.

Źródło: zdroweporadniki.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com