Kategorie TwarzZdrowie

8 z pozoru błahych powodów, przez które tracimy wzrok. Okuliści załamują ręce

Nikt nie chce, by jego wzrok się pogarszał. Jednak prawie wszyscy popełniają błędy, które codziennie szkodzą naszym oczom.

Oto nawyki, które codzienne mogą doprowadzić do pogorszenia naszego widzenia.

#1 Jemy za dużo pszenicy

Pszenica prowadzi do wzrostu poziomu insuliny w organizmie. Według naukowców może to spowodować rozciągnięcie gałki ocznej, co jest powodem krótkowzroczności. I chociaż naukowcy wątpią, że pszenica jest powodem, dla którego jest tak wiele krótkowzrocznych ludzi na świecie, udowodnili, że zdecydowanie wpływa to na rozwój oczu.

#2 Używamy kropli do oczu bez recepty

Jeśli zacząłeś używać kropli do oczu bez recepty, oznacza to, że często odczuwasz dyskomfort w swoich oczach. Jednak krople mogą być jedynie chwilową ulgą. Ta metoda nie pomoże Ci w rozwiązaniu problemu, przed zakupem większej ilości kropli do oczu zalecamy skontaktowanie się ze specjalistą.

#3 Nie pijemy wystarczającej ilości wody

Jeśli pijemy mniej niż 8 szklanek wody dziennie, nasze ciało zaczyna cierpieć na odwodnienie. Prowadzi to do niskiej produkcji łez, więc czujemy, że nasze oczy są suche.

https://files.brightside.me/files/news/part_61/616910/6006410-47986860-4123-0-1537965667-1537965670-1500-1-1537965670-650-f21cdd9462-1538380493.jpg

#4 W zimie nie używamy okularów przeciwsłonecznych

Lekarze ostrzegają, że promieniowanie UV, które odbija się od lodu i śniegu, może stać się przyczyną tak zwanej ślepoty śnieżnej. Objawy to obrzęk, podwójne widzenie i wodniste oczy. Dlatego okuliści zalecają nosić okulary przeciwsłoneczne nawet w zimie.

#5 Nie śpimy wystarczająco

Jeśli Twoje oczy nie miały wystarczająco dużo odpoczynku, możesz mieć takie objawy, jak niewyraźne widzenie, cienie i nerwowe tiki.

#6 Gdy czytamy, trzymamy książki zbyt blisko naszych oczu

Naukowcy widzą silny związek między sposobem, w jaki osoba czyta, a stanem ich oczu. Badacze są przekonani, że ludzie, którzy nie mogą spędzić dnia bez książki i trzymają ją zbyt blisko twarzy, są często krótkowzroczni.

#7 Regularnie pocieramy oczy

Jeśli będziesz pocierać zmęczone lub swędzące oczy, spowoduje to chwilową ulgę. Jednak jeśli regularnie wycierasz oczy, możesz zmienić kształt rogówki.

#8 Pracujemy w stresujących warunkach

Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort w oczach podczas pracy z komputerem, prawdopodobnie nie z powodu monitora. Naukowcy są przekonani, że objawy te występują często u osób pracujących w niestabilnej emocjonalnie atmosferze. A ludzie, którzy kochają swoje prace, zwykle nie skarżą się na oczy.

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: