Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Byli pracownicy znanych fast foodów ujawnili informacje, o których nie miałeś pojęcia

Któż z nas nie lubi jedzenia typu fast food? Tego typu restauracje rządzą się jednak swoimi prawami. Wielu z nas nie wie, jak tak naprawdę wyglądają od środka i jak przygotowywany są serwowane tam posiłki. Wiele na ten temat z pewnością mogą powiedzieć pracownicy poszczególnych placówek, którzy mają lub mieli do czynienia z przygotowywaniem kalorycznych dań na co dzień. Teraz niektórzy z nich dzielą się historiami. Historiami, których część zdradza największe tajemnice w branży fast food.

Prawda o restauracjach typu fast food

 1. „Starbucks został w ostatnim czasie pozwany za dodanie zbyt dużej ilości lodu do napojów mrożonych. Jeśli chcesz dostać mocniejszy napój, poproś o mniej lodu, a nawet lód położony obok”.
 2. „McNuggetsy z McDonald’s mają 4 kształty i każdy z nich ma swoją nazwę: but, piłka, kość i dzwon”.

  Imgur

 3. „W restauracji Chipotle w menu można znaleźć quesarito. To burrito owinięte w quesadillę z serem zamiast tortilli”.
 4. „Kupuj w McDonald’s na chwilę przez zamknięciem ,a bardzo prawdopodobne, że dostaniesz gratisy”.
 5. „Zamawiaj frytki bez soli. W praktyce niemal wszystkie miejsca, gdzie serwowane są fast foody powinny przygotować dla Ciebie nową, świeżą partię frytek. Soli możesz dodać sobie później sam”.
 6. „Pracuję w McDonald’s, gdzie mój ojciec jest przełożonym… Prawdopodobnie najbardziej nikczemnym sekretem jest to, że można zamówić pyszną śniadaniową kanapkę z mięsem, plastrem miękkiego sera i jajkiem obok i będzie o cały dolar tańsza niż taka sama kanapka z jajkiem w środku”

  Wikimedia Commons

 7. „Jeśli spotkała Cię niemiła sytuacja lub Twoje zamówienie jest nieprawidłowe, porozmawiaj z kierownikiem. Zapytaj go, jak zamierza się zrekompensować za pomyłkę. Pewnego razu moja rodzina i ja czekaliśmy prawie 2 godziny na niewielki posiłek w Village Inn. Byłem tak wkurzony, że kiedy skończyliśmy jeść, zapytałem kierownika, co zamierza zrobić, aby naprawić całą sytuację. W ramach przeprosin przygotował dla nas dodatkowe posiłki i napoje”.
 8. „To, co powiem, tyczy się restauracji McDonald’s w Brazylii. Nie wiem, czy tak samo jest na całym świecie. W Brazylii można zamówić danie składające się z ryżu, fasoli, mięsa i sałatki. Danie to jest serwowane pracownikom od 2010 roku, kiedy to wielu z nas wyraziło sprzeciw diecie opartej na burgerach i zaczęło domagać się zdrowszych posiłków”.

  Reddit

 9. „Możesz kupić zabawkę z zestawu Happy Meal bez kupowania Happy Meal”.
 10. „Pracowałem w Little Caesars w Summer w stanie Waszyngton. Pizza z serem kosztowała tam 5,99 dolara. Pizza Pepperoni tyle samo. Menadżer tłumaczył mi, że klienci są informowani, że do „serwowanej pizzy dodaje się więcej sera”. To było oczywiście kłamstwo, bo nakładamy taką samą ilość sera”.
 11. „Chcesz wykorzystać kupony z McDonald’s? Powiadom pracownika, że masz więcej zamówień i wykorzystaj kupony, ponieważ możesz użyć tylko jednego na zamówienie”
 12. „Kojarzysz maszyny, które są wykorzystywane do popularnych dolewek? Miej świadomość, że nie jest to prawdziwy napój. To mieszanka zimnej wody ze specjalnymi syropami, których smak jest bardzo zbliżony do smaku popularnych napojów gazowanych”.

Coś jeszcze dodalibyście do tej listy?

Źródła: brightside.me