Kategorie Zdrowie

Włączenie klimatyzacji w aucie zaraz po uruchomieniu silnika może mieć złe skutki

Wielu ludzi włącza klimatyzację automatycznie, zaraz po wejściu do samochodu. Ale czy wiedziałeś, że może to być naprawdę niebezpieczne dla zdrowia Twojego oraz pasażerów?

To dlatego, że gdy wychodzimy z samochodu na zewnątrz, zamykamy okna. Kiedy to się dzieje, w aucie pozostawionym w cieniu gromadzi się około 400-800 mg benzenu.

Kiedy samochód jest zaparkowany na słońcu, w temperaturze powyżej 16 stopni Celsjusza, poziom benzenu może wzrosnąć nawet do 2000-4000 mg, co oznacza, że wartość ta przekracza dozwoloną o 40 razy.

Włączenie klimatyzacji w aucie zaraz po uruchomieniu silnika może mieć złe skutki

Kiedy wsiadasz do samochodu i włączasz klimatyzację przy zamkniętych oknach, wdychasz benzen, a ma to wpływ na wątrobę, tkankę kostną i nerki. Nasz organizm potrzebuje dużo czasu, aby mógł go wyeliminować.

Instrukcje samochodów mówią jasno, że powinniśmy otworzyć okna samochodu przed włączeniem klimatyzacji, ale nie tłumaczą dlaczego…

Wyjaśnienie medyczne:

Zanim zacznie chłodzić powietrze, klimatyzator wyrzuca całą podgrzaną jego fazę, a wraz z nią benzen. Jest to toksyna, która powoduje raka.

Kiedy wsiadasz do samochodu i chcesz włączyć klimatyzację, otwórz najpierw okna na kilka minut, a następnie włącz klimatyzator.

To bardzo cenne informacje, które pomogą Ci chronić siebie oraz najbliższych przed efektem działania toksyn. Konsekwencje mogą być fatalne.

Źródło: newdailyrecipes.com | Fotografie: newdailyrecipes.com