Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

Przechodzisz na weganizm? 9 porad ekspertów, które sprawią, że ten proces nie sprawi Ci trudności

Weganizm porady praktyczne –Weganizm to nie tylko dieta, lecz także styl życia. Osoby, które się na niego decydują nie mają łatwo pod wieloma względami. Wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami.

Weganizm ma również na celu promowanie praw zwierząt

Jeżeli i Ty chcesz przejść na weganizm, poznaj 9 porad ekspertów, które ułatwią Ci tę wielką zmianę.

#1 Znajdź grupę wsparcia wegańskiego

Interakcja z innymi osobami, które również są nowicjuszkami w tym temacie, może zapewnić Cie, że nie jesteś sam, co czyni ten proces o wiele bardziej ekscytującym. Komunikowanie się z innymi weganami może również oznaczać, że możesz dzielić się swoimi przepysznymi przepisami.

#2 Weganizm porady praktyczne: Czytaj etykiety

Czytanie etykiet na pierwszy rzut oka może wydawać się żmudnym zadaniem. Musisz jednak wiedzieć, co jesz, by nie ucierpiało na tym Twoje zdrowie. Z czasem czytanie etykiet stanie się to nawykiem.

#3 Bądź otwarty

Możesz nadal cieszyć się smacznym posiłkiem będąc wolnym od mięsa. Prawdopodobnie będziesz musiał przeprogramować swoje kubki smakowe, próbując wielu nowych produktów. Po prostu pamiętaj, że jest to proces i chociaż możesz nie lubić nowych smaków, Twój organizm zacznie się przyzwyczajać do nowych smacznych posiłków.

#4 Znajdź alternatywy

Istnieje wiele alternatyw dla mięsa. Szybko zauważysz, że wiele wegetariańskich klopsików zawiera fasolę. Inną alternatywą dla mięsa popularnego w tej społeczności jest tofu.

#5 Weganizm porady praktyczne: Tofu

Tofu lub twaróg fasolowy to danie z mleka sojowego. Niektórzy ludzie mogą uznać, że tofu jest dość miękkie, ale należy pamiętać, że istnieją setki różnych marek, z którymi można eksperymentować, oferując wysokiej jakości tofu z różnymi przyprawami.

#6 Eksperymentuj z kombinacjami

Bez konsumpcji mięsa i produktów mlecznych, można śmiało powiedzieć, że większość diety składa się z warzyw i owoców. Aby urozmaicić potrawy i dodać smaku, możesz użyć hummusu lub zrobić sałatkę z własnymi domowymi pikantnymi ziołami i przyprawami.

#7 Unikaj głodu

Początek diety może być trudny, ponieważ zostajesz bez wielu produktów co może spowodować niemałe zagubienie. To często doprowadza do wilczego głodu i sprawia, że kupujemy śmieciowe jedzenie, a przecież nie o to chodzi!

#8 Zacznij od jedzenia, które lubisz

Prawdopodobnie najlepiej zacząć od potraw, które znasz, by właściwie cieszyć się jedzeniem. Nie chcesz zacząć poznawać żywności, której nigdy wcześniej nie jadłeś, ponieważ może to zniszczyć całe doświadczenie adaptacji do tego nowego stylu życia. Chodzi o stopniową zmianę. Daj sobie czas!

#9 Weganizm porady praktyczne: Znajdź substytuty

Jajka, masło, mleko, ser i jogurt to produkty pochodzenia od zwierząt. Inne rodzaje mleka, które można stosować jako alternatywę, to kokos, migdał, soja, ryż, a lista jest długa.


Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.com