Kategorie Zdrowie

Noszenie słuchawek zbyt długo może powodować wągry w uszach. Lekarze ostrzegają

Dla wielu z nas słuchanie muzyki stanowi nieodłączny element dnia. Słuchawki stały się częścią technologicznego krajobrazu wraz ze smartfonami, tabletami i innymi akcesoriami.

Można je nosić podczas spaceru lub korzystania z transportu publicznego. Blokują hałas pochodzący z otoczenia, pozwalając ci pozostać w twojej osobistej sferze, ale czy nie niosą negatywnyh skutków dla zdrowia?

Noszenie słuchawek zbyt długo może powodować wągry w uszach. Lekarze ostrzegają
goodfullness.net

Okazuje się, że noszenie słuchawek nie wiąże się jedynie z samą przyjemnością płynącą ze słuchania muzyki. Oczywiście, jeżeli słuchasz muzyki zbyt głośno narażasz się na uszkodzenia słuchu, ale czy to jedyne zagrożenie?

Noszenie słuchawek zbyt długo może powodować wągry w uszach. Lekarze ostrzegają
goodfullness.net

Co się stanie, jeśli nosisz słuchawki zbyt długo?

Nasze uszy to jedna z najbardziej wrażliwych części ciała. Niewielkie uszkodzenia nabłonka lub bębenka mogą spowodować duże powikłania. Ważne jest, by zrobić wszystko, aby chronić uszy przed potencjalnymi kłopotami.

Aby zadbać o kondycję uszu, należy ograniczyć czas korzystania ze słuchawek. Jeśli nosisz je zbyt długo, mogą się w nich rozwinąć potężne zaskórniki.

Zaskórniki są nie tylko denerwujące i brzydkie, ale również niebezpieczne. Zastój łoju i zaczopowanego w nim brudu może przyczynić się do rozwoju infekcji, które mogą bezpośrednio wpływać na twój zmysł słuchu.

Podobnie jak inne powierzchnie naszej skóry, takie jak plecy klatka piersiowa i twarz, gdzie występują zaskórniki, mogą się one pojawić również w uszach. Wszystko z powodu obecności mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Zaskórniki powstają w następstwie zastoju łoju i obecności bakterii. Często wydobywa się z nich masa łojowo-rogowa, a wykwity mogą przekształcić się w torbiele ropne.

Noszenie słuchawek zbyt długo może powodować wągry w uszach. Lekarze ostrzegają
freepik.com

Jak więc można zapobiec pojawieniu się tych okropnych zaskórników?

Oczywistą odpowiedzią jest ograniczenie długości korzystania ze słuchawek dousznych. Sprawdź również, czy na słuchawkach nie ma brudu ani kurzu. Jeśli jakiś znajdziesz, usuń go. Ten brud pozwala na powstawanie zaskórników. Aby go usunąć, użyj łagodnego środka czyszczącego, szmatki i wody. Dzięki temu nie dojdzie do podrażnia ani uszkadza twoich uszu.

Film poniżej pokaże ci skutki nieuważnego korzystania ze słuchawek. Chyba nie chcesz, aby w twoich uszach pojawiło się coś podobnego?

Źródło: goodfullness.net | Fotografie: goodfullness.net