Oto dokładna instrukcja na usuwanie pryszczy igłą. Bez blizn!

Pryszcze i pozbywanie się ich może jest nieco obrzydliwe, ale to część naszego życia. Czerwony, nabrzmiały i często bolesny przy dotykaniu pryszcz jest nie tylko irytujący, ale również skutecznie psuje nasz wygląd. Uczymy, żeby nie dotykać naszych pryszczy, a zwłaszcza, żeby ich nie wyciskać, ale co jeśli po prostu nie możesz tego zrobić?

Oto dokładna instrukcja na usuwanie pryszczy igłą. Bez blizn!
UdostępnijTiphero.com

Co poradzić, jeśli masz na twarzy krostę gotową do wybuchu, a za parę godzin masz ważne spotkanie, na które wolisz iść bez „nowego przyjaciela”? Cóż, jeśli naprawdę czujesz, że musisz się go pozbyć, możesz. Jednak zawsze należy postępować zgodnie z pewną techniką.

Z reguły nie powinniśmy dotykać ani wyduszać naszych pryszczy, ponieważ ręce są na ogół pokryte brudem i bakteriami. Wyduszanie pryszczy dłońmi sprawi, że nie będą się dobrze goić, a co najgorsze może ich powstać więcej, a chyba nikt nie chce inwazji na swoim podbródku?

Oto dokładna instrukcja na usuwanie pryszczy igłą. Bez blizn!
Udostępnijpixabay.com

Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić, to wyciskanie pryszcza z obu stron, jak to tradycyjnie bywa. W tym przypadku chwytamy spory obszar zdrowego naskórka wokół pryszcza i nie usuwamy go bez szwanku dla skóry. To sprawi, że ranka będzie trudniej się goić, a dodatkowo mogą powstać blizny.

Najlepsza technika, aby bezpiecznie pozbyć się wyprysków, wymaga jedynie dwóch narzędzi. Oto w co musisz się wyposażyć:

Potrzebne narzędzia:

  • Alkohol do odkażania
  • Igła

Instrukcje:

  1. Zacznij od dezynfekcji skóry. Użyj alkoholu również do dezynfekcji paznokci, palców i igły, której będziesz używać.
  2. Gdy wszystko jest czyste, wbij igłę na szczycie pryszcza od boku. Trzymaj ją równolegle do skóry, aby igła wyszła idealnie po drugiej stronie.
  3. Pociągnij igłą w górę, aby pozbyć się białej główki pryszcza.
  4. Możesz użyć zdezynfekowanych palców do wyciśnięcia pozostałej ropy, jeśli tego potrzebujesz.
Oto dokładna instrukcja na usuwanie pryszczy igłą. Bez blizn!
Udostępnijtiphero.com

Oczywiście jest to bardzo nieprzyjemna czynność, jeśli jednak będziesz postępować zgodnie z procedurą, powinieneś bezpiecznie usunąć pryszcza. Należy pamiętać o bezpiecznym korzystaniu z każdej igły blisko twarzy. Jeśli jesteś dzieckiem, nie próbuj tej sztuczki bez zgody  lub pomocy dorosłych.

Gdy już pozbędziesz się pryszcza warto nawilżyć skórę, a najlepiej zrobić to naturalnym olejkiem, na przykład olejkiem arganowym.

Trójkąt śmierci

Mehmet Öz, amerykański torakochirurg oraz kardiochirurg przekazuje nam dość przerażające wiadomości. Mówi on, że nigdy nie powinno się wyduszać pryszczy, które znajdują się między szczytem nosa, a bokami ust.

Obszar ten jest znany jako „trójkąt śmierci” nie otrzymał swojej nazwy bez powodu. Jeśli spróbujesz pozbyć się pryszcza w tym regionie, wyciśnięcie ropy znajdującej się głęboko, może spowodować nawet ropień mózgu. Żyły prowadzące do mózgu z tego obszaru mogą zostać zanieczyszczone i spowodować infekcję bakteryjną w mózgu.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a powinieneś bezpiecznie pozbyć się szpecących pryszczy!

Źródło: tiphero.com | Fotografie: tiphero.com