Fenomenalny krem do usuwania blizn. Domowe sposoby są najlepsze!

Usuwanie blizn, domowe sposoby – czy to w ogóle możliwe? Tak! Wiele osób zmaga się z bliznami po wydarzeniach z dzieciństwa, po ciąży czy po trądziku. Blizny to nic innego jak ślad pozostawiony po ranie lub uszkodzeniu skóry. 

Jak powstaje blizna?

Kiedy ciało dozna obrażenia w tkance, wtedy zaczyna zwiększoną produkcje kolagenu, która gromadzi się w uszkodzonym miejscu. Jest on odpowiedzialny za wzmocnienie rozerwanego miejsca i przyśpieszenie gojenia się rany.

Ten proces trwa około 3 miesiące, wtedy też blizna jest świeża, czyli czerwona i uniesiona

Po upływie tego czasu, kolagen zaczyna się rozpadać, a przepływ krwi znacznie się zmniejsza, przez co blizna zaczyna blednąć. Lekarze mówią, że jeżeli blizna nie zniknie do dwóch lat, wtedy zostaje nam ona na całe życie.

Jak usuwa się bliznę?

Oczywiście można dokonać tego za pomocą laseroterapii, jednak niewiele osób się na nią decyduje, ponieważ jest to dość kosztowny zabieg. Więc czy istnieje alternatywa?

Osobiście znam jeden naturalny sposób, który pomaga wyeliminować bliznę. Jest to domowy krem przeciw bliznom. 

Usuwanie blizn, domowe sposoby – Będziesz potrzebować:

  • ¼ szklanki masła kakaowego
  • ¼ oleju kokosowego
  • 1 łyżka miodu
  • 4 krople naturalnego oleju lawendowego

Usuwanie blizn, domowe sposoby – Jak przygotować domowy krem?

W niedużym garnku umieszczonym na ogniu, dodaj olej kokosowy. Pozwól mu się rozpuścić i dodaj resztę składników, a następnie wymieszaj całość aż uzyskać jednolitą mieszankę. 

Następnie zdejmij z ognia i jak całość przestygnie, włóż zawartość do lodówki na około 20 minut. Po tym czasie możesz korzystać już z przygotowanego przez siebie kremu. 

Pamiętaj, by przelać krem do hermetycznego pojemnika i przechowuj go w lodówce, by mieć pewność, że nic mu się nie stanie. 

Jak go używać?

Po kąpieli, nałóż krem na bliznę i delikatnie masuj ten obszar. Krem nakładaj każdego dnia. Już po 2 miesiącach stosowania, blizna powinna robić się bladsza i mniej wypukła. 

Nie zapomnij także o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Nawodniona skora to zdrowa skóra, która jest bardziej elastyczna i szybciej się goi. 

Źródło: zdroweporadniki.pl | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.com