Kategorie Zdrowie

Wzrusza do łez! Mama nagrała moment, w którym jej synek usłyszał po raz pierwszy

Są w życiu takie momenty, które chwytają za serce i sprawiają, że w naszych oczach stają łzy. Jedną z takim chwil był moment, w którym niesłyszące dziecko po raz pierwszy usłyszało głos matki, a stało się to po tym, jak malec został wyposażony w aparat słuchowy. Jego reakcja wzruszy nawet największego twardziela!

Chłopiec, który nie słyszy od urodzenia

Arlo Clark przyszedł na świat 10 miesięcy temu. Jego rodzice niemal natychmiast zauważyli, że z jego słuchem jest coś nie tak, ponieważ nie reagował na żadne dźwięki. Malec przeszedł kilka testów słuchu, jednak dopiero kiedy skończył osiem miesięcy oficjalnie stwierdzono, że chłopiec jest niemal całkowicie głuchy.

Imgur

Marzeniem rodziców od zawsze było, aby ich dziecko lepiej słyszało, aż w końcu ich modlitwy zostały wysłuchane. Lekarze z Worcestershire Royal Hospital wyposażyli Arlo w aparat słuchowy, który został założony na lewe ucho chłopca. Wkrótce ma otrzymać drugi na prawe ucho.

DailyMail

Niezwykła chwila

Kiedy Arlo zostął wyposażony w aparat słuchowy, mama chłopca postanowiła upamiętnić ten niezwykły moment na nagraniu. Za pomocą telefonu komórkowego zarejestrowała chwilę, kiedy po raz pierwszy mówiła do dziecka, które w końcu mogło ją usłyszeć.

W chwili, gdy zobaczyłem, że słyszy mój głos, miałem łzy w oczach… Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będzie mógł mnie usłyszeć. Na początku wyglądał na całkowicie zaskoczonego. Dopiero potem, gdy zaczęłam z nim rozmawiać, zaczął się chichotać i uśmiechać – wspomina mama dziecka

Wzruszające nagranie błyskawicznie obiegło sieć i poruszyło serca milionów internautów na całym świecie

Statystyki

Według statystyk 3 na 1000 dzieci w Wielkiej Brytanii i USA rodzic się z wykrywalnymi wadami słuchu w jednym lub obydwu uszach. Na chwilę obecną w Wielkiej Brytanii w wieku poniżej 5 lat jest około 7200 dzieci, które mają wyraźne problemy ze słuchem.

Źródła: www.dailymail.co.uk