Kategorie Zdrowie

Nieuniknione zmiany ciała po trzydziestce. Tylko nie panikuj, bo możesz im zaradzić!

30 urodziny to dla wielu kobiet przełomowy czas. Jeżeli i Ty jesteś w tym momencie życia – mam dla Ciebie kilka rad, bo mimo, że jeszcze wiele pięknego przed Tobą, Ty po cichu rozmyślasz o pierwszych zmarszczkach. Czy jest się faktycznie czego bać?

Kobieta po 30 może być bardziej atrakcyjna od młodszych koleżanek

To nadal sprawny i młody człowiek! Jest dojrzała i w większości przypadków, ma ustabilizowane życie. Co więcej, jest pewna tego, co chce jeszcze osiągnąć. Same plusy, prawda?

Jednak upływ czasu pozostawia ślad na ciele

Co takiego się w nim zmienia i na co zwrócić w tym wieku większą uwagę?

Zmniejszają się szanse na zajście w ciążę

Coraz więcej kobiet rodzi dzieci po trzydziestym roku życia. Badania pokazują, że jednak z wiekiem jest coraz trudniej zajść w ciąże.

Pogarsza się kondycja włosów

Jeżeli do tej pory nie zwracałaś zbytnio uwagi na swoje włosy, po trzydziestce musisz to zmienić. Twoja kondycja włosów pogarsza się wraz z wiekiem. Mogą zrobić się szorstkie i matowe, dlatego zainwestuj w porządną pielęgnację!

Kości są coraz słabsze

Niestety, osteoporoza to choroba, która dotyczy wielu kobiet. Po trzydziestce, kości stają się coraz cieńsze i słabsze. To właśnie dlatego powiększa się ryzyko złamania i urazów. Może czas na witaminy i minerały?

Znika szybki metabolizm

Dzieci, nastolatki i dwudziestokilkuletnie dziewczyny mogą jeść co chcą i ile chcą, a przy tym mieć perfekcyjną figurę. Niestety, z wiekiem metabolizm człowieka spada. Utrzymanie pięknej sylwetki wymaga większego wysiłku.

Pojawiają się zmarszczki

Z upływem lat kondycja naszej skóry zaczyna się pogarszać, ponieważ traci ona elastyczność. Dlatego to odpowiedni wiek, aby przemyśleć swoją dotychczasową pielęgnację.

Zwiększa się ryzyko zachorowania na wiele chorób

Zwróć uwagę na swoje zdrowie. Zrób badania i jeżeli tego wymaga Twoje zdrowie – zmień nawyki żywieniowe. Zadbaj także o odpowiednią ilość snu i wypoczynku.

Trzydzieste urodziny to idealny czas, by na nowo o siebie zadbać

Przeanalizowanie swoich nawyków pielęgnacyjnych czy zdrowotnych na pewno wyjdzie na dobre i przyniesie efekty.

Źródło: kobieta.onet.pl | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: www.freepik.com