Toksyny w organizmie człowieka objawy
Kategorie Choroby pasożytniczeZdrowie

7 niewinnych znaków, że Twoje ciało jest zalane toksynami. Lepiej tego nie ignoruj

Toksyny w organizmie człowieka, objawy – Niestety, ale toksyny codzienne gromadzą się w naszym ciele, a jeśli osiągnie to punkt krytyczny, możesz poważnie zachorować.

Aby pomóc Ci zdać sobie sprawę, że nadszedł czas na detoksykację, poznaj listę objawów, które wskazują na przeciążenie toksyną w ciele. Dowiedz się tym samym, jak temu przeciwdziałać i jak poradzić sobie z tym stanem.

Po czym poznać, że Twój organizm jest pełen toksycznych substancji?

#1 Toksyny w organizmie człowieka, objawy – Cierpisz na zaparcia

Kiedy jemy żywność, nieumyślnie konsumujemy wiele chemikaliów, które są z nią związane, takich jak konserwanty, barwniki i sztuczne aromaty. Jelita, które mają za zadanie trawienie, muszą także zmierzyć się z bombą tych toksyn. To nagromadzenie toksyn może prowadzić do rozstroju żołądka i zaparć.

Jedzenie żywności ekologicznej, ograniczenie spożycia alkoholu i picie dużej ilości wody powinno pomóc rozwiązać problem.

#2 Masz mgłę mózgową

To coś, co często mnie spotyka, a teraz wiem, o co chodzi. Jeśli czujesz zawroty głowy, dezorientację i nie jesteś w stanie się skoncentrować nawet rano po dobrym śnie, szkodliwe toksyny mogą znajdować się w Twoim organizmie. Toksyny te powodują szereg reakcji, które wysuszają podstawowe witaminy i minerały.

#3 Toksyny w organizmie człowieka, objawy – Dezodoranty nie pomagają

Wziąłeś poranny prysznic, zastosowałeś dezodorant, a jednak dalej czujesz się nieświeżo? Toksyny mogą sprawić, że będziesz często brzydko pachniał! Te toksyny wytwarzają gazy i zapachy, które podczas ucieczki przez pory ciała, mogą dać zapach.

Toksyny w organizmie człowieka objawy
freepik.com

#4 Bolą Cię stawy i mięśnie

Jeśli nie byłeś ostatnio na siłowni i nie wykonywałeś męczącej pracy fizycznej, ale nadal masz bóle mięśni i stawów, przyczyną może być gromadzenie się toksyn. Bóle ciała są wskaźnikami, że możesz mieć niekontrolowane zapalenie w swoim ciele.

#5 Toksyny w organizmie człowieka, objawy – Na skórze pojawiają się zmiany

Skóra jest największym organem w naszym ciele i często jest narażona na zanieczyszczenia. Produkty, takie jak szampony, odżywki, mydła i płyny, których używamy, mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Narażenie na tak wiele toksycznych substancji chemicznych może prowadzić do objawów takich jak trądzik czy wysypka.

#6 Masz problemy z zasypianiem

Z jednej strony gromadzenie się toksyn sprawia, że ​​czujesz się wyczerpany, a z drugiej, co gorsze, może popsuć Ci sen. Duże ilości toksyn w organizmie mogą spowodować, że poziom hormonu kontrolującego sen, nie będzie odpowiedni, co negatywnie wpłynie na jakość snu.

#7 Toksyny w organizmie człowieka, objawy – Masz nieświeży oddech

Nieświeży oddech jest zwykle objawem  problemów trawiennych. Występuje, gdy układ trawienny musi się zmagać, aby strawić wszystko, co jesz. Ale problemy trawienne mogą również wystąpić, gdy wątroba walczy o oczyszczenie wszystkich nagromadzonych toksyn. Pozbycie się toksyn to jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Jak pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu?

Jeśli stwierdzisz, że doświadczasz jednego lub więcej warunków opisanych powyżej, przejście przez detoksykację może być dobrym pomysłem.

  1. Pij dużo wody, pomaga wypłukać toksyny.
  2. Toksyny powodują spustoszenie w wątrobie. Aby utrzymać wątrobę w silnym stanie, pij herbatę z mniszka lekarskiego lub dodaj do posiłku pietruszkę, kolendrę bądź ostropest.
  3. Ćwicz jogę. Poprawia krążenie w organizmie i pomaga pozbyć się toksyn.
  4. Umyj zęby przed snem i nie zapomnij wyszorować języka.
  5. Jedz tylko czyste, całe i organiczne produkty.
  6. Dodaj probiotyki do swojej diety.
  7. Używaj tylko naturalnych produktów kosmetycznych, które nie zawierają substancji zapachowych i innych toksyn.
Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com freepik.com