Kategorie CiałoUrodaZdrowie

8 szybkich treningów dla mężczyzn, którzy zmagają się z tłuszczem na klatce piersiowej

Mówi się, że tylko kobiety są przewrażliwione na punkcie swojego wyglądu, ale z moich obserwacji nie jest to do końca prawda. Jest wielu mężczyzn, którzy mają zbyt dużo tłuszczu w okolicy piersi. Czy da się go skutecznie pozbyć i wyrzeźbić klatkę piersiową? Oczywiście!

Piersi mężczyzny mogą zaburzyć poczucie własnej wartości. Wielu mężczyzn jest zawstydzonych i nawet nie zdejmuje publicznie koszuli. Na szczęście istnieją pewne treningi ukierunkowane na eliminację tłuszczu z klatki piersiowej, które mogą pomóc pozbyć się tego kompleksu.

Wystarczy chcieć i ćwiczyć na tyle często, by osiągnąć upragniony efekt!

Poznaj zatem najlepsze treningi do usuwania nadmiaru tłuszczu na klatce piersiowej, które można dostosować do codziennej rutyny i polepszenia kondycji.

#1 Huśtawka narciarza z ciężarkami

Jak to zrobić: w każdej ręce trzymaj ciężarki. Zacznij od ramion wyciągniętych na boki, rozstawionych na szerokość bioder i lekko zgiętych kolan. Bez wyginania pleców opuść tułów do przodu, jednocześnie odchylając ręce do tyłu. Następnie przesuń biodra do przodu, unosząc tułów i podnosząc ręce przed sobą, w  ruchu wiosłowym .

#2 Wspinaczka górska

Jak to zrobić: zacznij w pozycji deski i zegnij nogę tak, jakbyś biegał w miejscu, nie poruszając rękami. Podczas zginania nogi, kolano powinno być skierowane w stronę łokcia. Rób to w sposób ciągły i szybki!

#3 Mucha

Jak to zrobić: Można to zrobić za pomocą ciężarków lub pasma oporowego. Połóż się na plecach na ławce do ćwiczeń z otwartymi ramionami do wysokości ramion i lekko zgiętymi łokciami, trzymaj jeden ciężar lub hantle w każdej ręce, trzymając dłonie naprzeciw siebie. Powoli zbliż ręce do siebie .

#3 Przysiad z ciężarkami

Jak to zrobić: Potrzebujesz do tego ławki lub krzesła (wszystko, co ma wysokość do kolan i na którym możesz usiąść). Trzymaj kettlebell lub ciężarek pionowo przed sobą, łokciami skierowanymi w stronę zewnętrzną. Pamiętaj o lekko wygiętych plecach i zgiętych kolanach, a także o ustawieniu się w  przysiadach . Usiądź na chwilę na ławce, a następnie wstań. W przypadku wyzwania zrób to bez ławki i przykucnij w dół, a następnie w górę.

#4 Zanurzenie

Jak to zrobić: Używając solidnego podparcia, takiego jak ławka, umieść obie dłonie na krawędzi ławki, aby podeprzeć ciężar ciała prostymi rękami. Stawiając stopy na ziemi, trzymaj nogi zgięte tak, jakbyś siedział w powietrzu, kolana zgięte pod kątem 90 °. Opuść ciało blisko ziemi, zginając ramiona, aż łokcie znajdą się pod kątem 90 °, a następnie unieś ciało, aż ramiona się wyprostują.

Aby uzyskać wyzwanie i jeszcze lepsze wyniki, w tym ćwiczeniu użyj równoległych szyn. Trzymaj stopy z daleka od podłogi i trzymaj ręce tuż przy ciele. Opuść, a następnie unieś swoje ciało między kratami, trzymając stopy w powietrzu.

#5 Pulower

Jak to zrobić: Połóż się na plecach, najlepiej na ławce lub na podwyższonej powierzchni. Podnieś sztangę , hantle lub przedmiot o średniej masie, wyciągając ręce do sufitu nad twarzą. Powoli opuść ręce nad głowę w kierunku podłogi, trzymając ciężar, a następnie unieś je ponad twarz.

Dumbbell pull over exercise. Studio shot over black.

#6 Wyciskanie na ławce

Jak to zrobić: To ćwiczenie jest łatwiejsze do wykonania na siłowni. Połóż się na ławce, stopy na podłodze i nogi rozłożone na szerokość bioder. Podnieś sztangę lub poszczególne ciężarki w każdej ręce i podnieś je do sufitu, ponad ramiona, a następnie opuść je z powrotem tuż nad ramionami. Ten trening jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tłuszczu z klatki piersiowej.

#7 Podciągnięcia

Jak to zrobić: Łatwiej jest również wykonać to ćwiczenie na siłowni. Trzymaj się zawieszonej belki. Trzymaj ramiona na szerokość bioder. Podciągnij ciało do góry siłą rąk, aż podbródek znajdzie się nad poprzeczką, a następnie opuść je, trzymając stopy z dala od podłogi. Jeśli jest to zbyt trudne, oprzyj masę swojego ciała na opasce przyczepionej na końcach poprzeczki, aby Ci pomóc.

#8 Deska i pompki

Jak to zrobić: oprzyj łokcie na ziemi tworząc kąt 90 ° i zostaw palce u stóp na ziemi, które będą trzymaj ciało z dala od podłogi. Rozciągnij ręce, mocno osadzając dłonie na ziemi i podnosząc ciało na  wysoką deskę. Następnie zegnij ramiona z powrotem do pozycji wyjściowej. Upewnij się, że kręgosłup i głowa są zawsze w linii prostej. Powtórz ruch.

Wykonuj każde ćwiczenie przez 60 sekund, jeden po drugim, z możliwie najmniejszą przerwą między nimi, tak jak w obwodzie. 

I koniec. To już wszystkie 8 ćwiczeń, które pomogą pozbyć Ci się natrętnego kompleksu. Pamiętaj także, by zadbać o prawidłową dietę, a także nawadnianie organizmu!

Czy planujesz zaangażować się w ten trening? Czy w ogóle było to trudne? Podziel się swoimi przemyśleniami!

Źródła: brightside.me
Fotografie: google.com (miniatura wpisu), brightside.me