Nigdy nie pożyczaj nikomu tych 6 przedmiotów. To może poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu

Od dzieciństwa nasi rodzice nauczyli nas, że dzielenie się jest dobre, bez względu na to, czy jest to ostatni cukierek, czy odczuwane emocje i lęki. Jednakże, jeśli chodzi o dzielenie się osobistymi rzeczami, istnieje pewna granica, której nie należy przekraczać ze względu na własne zdrowie.

Oto 6 rzeczy, których pożyczanie poważnie zagraża twojemu zdrowiu:

1. Nakrycia głowy

Udostępnij freepik.com

Nakrycia głowy i wszystko, co ma kontakt z jej powierzchnią, w tym szczotki, grzebienie, poszewki na poduszki itp., powinny pozostać tylko i wyłącznie w naszych rękach. Pewnie już znasz magiczną zdolność rozprzestrzeniania się wszy przez szczotki i grzebienie, szczególnie w szkole. Jednak ci sami niechciani goście mogą trafić na naszą głowę, jeśli śpimy na czyjejś poduszce lub nosimy kapelusz przyjaciela. Następnym razem, upewnij się, że kapelusz, który będziesz nosił, jest twój.

2. Kremy i maseczki

Udostępnij freepik.com

Maski, serum lub kremy do twarzy, które znajdują się w słoiku, są bardzo osobistymi przedmiotami do pielęgnacji skóry. Podczas wielokrotnego zanurzania w nim palców istnieje możliwość, że rozprzestrzenią się w nich bakterie, szczególnie jeśli dzielisz się nim z drugą osobą. Może to prowadzić do infekcji grzybiczej, powstawania wyprysków, egzemy i wielu innych problemów skórnych. Nie udostępniaj nikomu swoich produktów kosmetycznych, aby uniknąć licznych wizyt u dermatologa.

3. Bielizna i skarpetki

Udostępnij freepik.com

Dzielenie się bielizną z przyjaciółmi i rodziną może prowadzić do infekcji dróg moczowych, zmiany flory bakteryjnej miejsc intymnych, wysypki oraz swędzenia. Jeśli chodzi o dzielenie się skarpetkami, może to prowadzić do rozwoju grzybicy stóp i swędzenia. Niezależnie od tego, czy masz pewność, że twój znajomy nie ma grzybicy lub innych problemów ze skórą, upewnij się, że posiadasz parę majtek i skarpet na zmianę w razie potrzeby.

4. Maszynki do golenia

Udostępnij pinterest.com

Maszynki do golenia to jedne z wielu produktów, które powinny być zarezerwowane tylko dla jednej osoby. Nigdy nie należy dzielić się maszynką do golenia z nikim innym, ponieważ wirus zapalenia wątroby i inne poważne infekcje mogą się w bardzo łatwy sposób rozprzestrzeniać. Pamiętaj również, że bakterie i grzyby rozwijają się na maszynce i mogą powodować wiele problemów skórnych. Nie zapomnij regularnie wymieniać maszynki do golenia i nigdy nie udostępniaj jej innym osobom.

5. Pumeks

Udostępnij pinterest.com

Wiele osób używa pumeksu do złuszczania martwego naskórka ze stóp. Dzielenie się nimi zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się kurzajek i grzybicy na stopach. Infekcje te są bardzo łatwo rozprzestrzeniane i trudno się ich pozbyć. Zawsze używaj własnego pumeksu i zabieraj go ze sobą, jeśli masz zamiar kąpać się u przyjaciół.

6. Japonki

Udostępnij freepik.com

Japonki są prawdopodobnie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o spędzanie czasu na plaży, na basenie lub o obuwie, w którego używasz pod prysznicem na siłowni. Wiele osób dzieli się nimi i uważa, że jest to zupełnie naturalna rzecz. Jednakże pożyczenie pary klapek naraża twoje stopy na brud i zarazki, które przekazywane są przez inną osobę. Chroń stopy przed nieprzyjemnymi infekcjami, takimi jak brodawki podeszwowe oraz grzybice i nie udostępniaj ich nikomu.