Skażony ser w Polsce. Może wywołać sepsę i zapalenie opon mózgowych

Skażony ser w Polsce! Uważajcie jeżeli robicie zakupy w sklepach E. Leclerc, a dokładniej na ich sery z surowego mleka krowiego typu Camembert.

GIS czyli Główny Instruktor Sanitarny właśnie ostrzegł przed bakteriami E.coli, które mogą się w nich znajdować, a zakupione towary radzi oddać do sklepów

Skażony ser w Polsce! Do Polski trafiają sery z francuskiej firmy Fromagerie Alpine, które są wytwarzane z surowego mleka krowiego i jak się okazuje, firma ta ma właśnie spory problem. GIS wydał ostrzeżenie, że produkty, które trafiły do Polski mogą być zanieczyszczone bakterią. 

„W wyniku postępowania epidemiologicznego oraz śledzenia dystrybucji podejrzanych produktów we Francji stwierdzono, że spożycie ww. serów wiąże się z wystąpieniem kilkunastu przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego u konsumentów. Sery wymienione w ostrzeżeniu, wyprodukowane z surowego mleka krowiego mogą być zanieczyszczone bakterią Escherichia coli wytwarzającą toksynę Shiga (STEC)” – czytamy w treści ostrzeżenia GIS.

O które sery dokładnie chodzi? GIS ostrzega przed serami:

Skażony ser w Polsce! Saint Felicien 180 g, z datą przydatności do spożycia od 6 lutego 2019 do 21 maja 2019.

Skażony ser w Polsce! Saint Marcellin 80 g, z datą przydatności do spożycia od 4 lutego 2019 do 21 maja 2019.

Sery będę wycofane ze sprzedaży, a jeżeli jesteś już ich właścicielem, to koniecznie zwróć je do sklepu! Jeżeli posiadasz sery o numerze partii od 032 do 116, sieć sklepów prosi o zwrot towaru.

Co dzieje się z organizmem człowieka, gdy znajdzie się w nim bakterie E.coli?

Bakteria ta to pałeczka okrężnicy, która znajduje się w fizjologicznej florze bakteryjnej jelita grubego. Problem w tym, że jeżeli bakterie dostaną się do innych partii organizmu może wystąpić zatrucie pokarmowe. Objawy, które najczęściej towarzyszą temu zatruciu to biegunka i wymioty, a dalsze komplikacje to problemy z nerkami i drogami moczowymi, a także z jelitami. W najgorszym wypadku grozi nam także sepsa i zapalenie opon mózgowych.

Źródło: msn.com | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com