Kategorie Choroby kobieceZdrowie

Większość kobiet nie wie, że sikanie „na skoczka” jest niezdrowe!

Każdemu z nas zdarzyło się korzystać z publicznych toalet. Nie da się ukryć, że mężczyźni mają ułatwione zadanie, ale kobiety ze względu na higienę muszą przyjmować wszelkiego rodzaju pozycje, by oddać mocz. Wszystko po to, by nie usiąść na sedes. Czy jest to idealny sposób?

Jestem przekonana, że po zamknięciu w toalecie przyjmujesz pozycję tzw. skoczka. Niezależnie od nazwy, wiesz, że mam na myśli pochylenie się do przodu tak, by skorzystać z ubikacji i nie dotknąć deski klozetowej.

Większość kobiet nie wie, że sikanie „na skoczka” jest niezdrowe!

Jak się okazuje, nawet ten przysiad może okazać się niezdrowy dla wielu kobiet. Dlaczego?

Cały problem dotyczy mięśni. Kiedy nie chcesz usiąść na desce klozetowej, Twoje mięśnie nie są całkowicie rozluźnienie. Aby pęcherz człowieka mógł się opróżnić, mięśnie dna miednicy muszą zostać zwolnione. Takiego zdania jest Carol Figuers, profesor i dyrektor ds. Studenckich z wydziału wydziału fizykoterapii w Duke University School of Medicine.

Pewnie myślisz, że taki problem to nie problem? Wiadomym jest, że w publicznej toalecie wybieramy najbardziej higieniczną opcję, jednak warto zdawać sobie sprawę z naszej budowy ciała i jeżeli tylko mamy taką możliwość – skorzystać z ubikacji w normalny sposób.

Kiedy kucamy nad toaletą, mięśnie dna miednicy są spięte aż od 30 do 40%

Jeżeli korzystasz w ten sposób z ubikacji, zapewnie nie raz poczułeś, że po oddaniu moczu i wyprostowaniu się nadal chce Ci się siku. To wszystko przez rozluźnienie mięśni.

Być może wydaje Ci się to zabawne, ale w momencie kichnięcia, skakania czy kaszlu ryzykujesz przypadkowym oddaniem kilku kropel moczu. Profesor Carol Figuers przestrzega także, iż stary mocz, który nosimy ze sobą może podrażniać wnętrze pęcherza.

Nie da się ukryć, że mimo tych zaleceń, nie jesteśmy w stanie skorzystać w „normalny” sposób z toalety. Dlatego też profesor zaleca, by wykładać brzegi sedesu papierem toaletowym.

To, jaką opcję wybierzesz, pozostawiamy Tobie. Jednak warto mieć na uwadze opinię specjalisty. Jeżeli tylko masz taką możliwość, koniecznie korzystaj z toalety na siedząco.

A jak do tych informacji mają ustosunkować się mężczyźni? Jakiś czas temu napisałam o tym artykuł

Większość mężczyzn sika na stojąco, ale historycznie rzecz biorąc, nie ma prawdziwego powodu, dla którego mężczyźni zaczęli siusiać na stojąco, podczas gdy kobiety kucały. Pewnie dlatego, że było to szybsze i łatwiejsze.

Być może, mężczyźni także powinni nauczyć się korzystać chociażby ze swojej toalety na siedząco podczas oddawania moczu? Jestem przekonana, że wyszłoby im to na zdrowie, ale zapewne większość z nich nie chciałaby słyszeć o takiej opcji.

Źródła: www.health.com
Fotografie: www.freepik.com