Kategorie Seks

6 zaskakujących faktów o seksie oralnym, które przekonają Cię do tego, że to samo zdrowie!

Choć temat wydaje się być kontrowersyjny i wiele osób uważa, że nie wypada o tym mówić głośno, my łamiemy te stereotypy. O czym mowa? Fellatio! To może być ekscytująca gra wstępna, a także może odegrać główną rolę w zbliżeniu. Sami zdecydujcie, czy odważycie się na takie rozwiązania w sypialni. I co najlepsze w tym wszystkim: profity czerpią obie strony!

1. Poprawienie trawienia

Kto by pomyślał, że można powiązać te dwie rzeczy? Wydzielina z pochwy zawiera wiele probiotycznych bakterii, które między innymi spotkasz w jogurtach i kefirach. Regularne spożywanie może poprawić Twoją florę bakteryjną w jelitach.

2. Trening mięśni twarzy

W codziennym życiu nie używamy tylu mięśni, jak może nam się wydawać, ale podczas seksu oralnego intensywnie pracujemy nad tym! Stymulujemy krążenie krwi i napinamy skórę.

3. Bliżej orgazmu

Panowie! Macie szansę przenieść swoje partnerki na inny poziom rozkoszy. Może nie wiecie, ale to właśnie obszar w okolicach łechtaczki jest najbardziej wrażliwy i reaguje na bodźce seksualne. Warto o tym pamiętać w trakcie kolejnego zbliżenia. Badania wykazały również, że kobiety mogą tylko naprawdę cieszyć się seksem, gdy w pełni ufają swoim partnerom. To nie nastąpi na pewno z dnia na dzień. Do tego potrzeba czasu i cierpliwości.

4. Dotlenienie

Większość kobiet osiąga orgazm poprzez stymulację łechtaczki, która jednocześnie stymuluje krążenie krwi w całym organizmie. Dzięki temu płeć piękna czuje się od razu lepiej!

5. Zapobieganie depresji

W orgazmu uwalniane są endorfiny, a przez to poprawiasz swoje samopoczucie i możesz wpaść nawet w najprawdziwszą euforię. Regularne wydzielanie tych hormonów pomaga w leczeniu depresji.

6. Uśmierza ból

Wreszcie orgazmy również działają jako rodzaj naturalnych środków przeciwbólowych. Niezależnie od tego, co Cię boli, poczujesz ulgę i złagodzisz ból – przynajmniej tymczasowo. Zawdzięczamy to hormonowi oksytocyny.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyście oboje czerpali z tego radość i robili to świadomie 🙂

Źródło i fotografie: quebec.huffingtonpost.ca, pausecafein.fr