Kategorie SeksZdrowie

10 wstydliwych nawyków, które ma większość par. To one zabijają pożądanie

Większość poradników dotyczących seksu jest wypełniona zdroworozsądkowymi radami lub konkretnymi doświadczeniami, które mogą, ale nie muszą nas dotyczyć. Istnieje jednak kilka rzeczy, które mogą źle działać w sypialni.

10 wstydliwych nawyków, które ma większość par. To one zabijają pożądanie
https://pixabay.com/photo-1822498/

Nie możesz zakładać, że Twój partner ma zdolności czytania w myślach lub że miłość między wami jest tak silna, że jedyną regułą, którą musisz przestrzegać, jest poddanie się chwili. Będąc nieco bardziej rozważnym, można uniknąć poważnych katastrof. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, których zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni unikać podczas seksu.

10 błędów jakie popełniają pary w trakcie seksu:

1. Leżysz jak kłoda…

via GIPHY

Chyba możemy się wszyscy zgodzić, że leżenie w łóżku niczym kłoda jest katastrofalnym błędem. Aktywni seksualnie ludzie często uważają, że seks jest jak trening, dlatego zaangażowanie jest tak istotne. Zaskocz partnera co jakiś czas i udowodnij mu jak wiele dla Ciebie znaczy!

2. Nie oferujesz żadnych wskazówek

via GIPHY

Niektórzy z nas są przyzwyczajeni do rutyny i chcą tego samego za każdym razem. Ułatwia to zadanie naszym partnerom, którzy prawdopodobnie wiedzą, co zrobić, żeby nam się podobało.

Jeśli natomiast lubisz zmiany w łóżku i często Twój nastrój wpływa na potrzeby seksualne, to nie możesz zakładać, że Twój partner będzie wiedział dokładnie czego od niego oczekujesz. Pobudzenie kobiecej przyjemności seksualnej i osiągnięcie orgazmu jest statystycznie trudne, więc nie bój się poprowadzić partnera.

3. Zakładasz, że seks jest normalną czynnością dla Twojego partnera

via GIPHY

Dla niektórych seks jest czynnością wykonywaną dla przyjemności i jest on swojego rodzaju rutyną. Ale należy pamiętać, że dla innych może on mieć znaczenie większe znaczenie, niż tylko cielesna przyjemność. Niektórzy uważają, że seks jest aktem świętym, ze względów religijnych i nie tylko. Nie zakładaj, że wiesz co sądzi Twój partner, porozmawiaj z nim o tym.

4. Myślisz, że seks złagodzi stres Twojego partnera

via GIPHY

My twierdzimy, że to nieprawda. Jasne, seks czasem potrafi dobrze rozluźnić zestresowane ciało, ale co, jeśli Twój partner potrzebuje tylko Twojej obecności, rozmowy i wsparcia. A może potrzebuje trochę przestrzeni?

5. Nie przerzucaj całej odpowiedzialności na partnera

10 wstydliwych nawyków, które ma większość par. To one zabijają pożądanie
https://pixabay.com/photo-1822413/

W porządku, jeśli lubisz uczucie, gdy ktoś się Tobą opiekuje i dba o każdy szczegół, ale jeśli masz zamiar uprawiać seks, ucz się być odpowiedzialnym za własną osobę. Omów z partnerem jakiej metody antykoncepcyjnej użyjecie, żeby nie powodować niedomówień i nie psuć atmosfery.

6. Nie dajesz partnerowi szansy na adorowanie Cię

10 wstydliwych nawyków, które ma większość par. To one zabijają pożądanie
https://pixabay.com/photo-218764/

Niestety, zarówno mężczyźni jak i kobiety żyją z negatywnym wizerunkiem swojego ciała i często wstydzą się przed partnerem. Jest to kwestia głęboko osobista, ale jest to również coś, nad czym możesz pracować. Nie ukrywaj się. Delikatne oświetlenie wzmocni tylko doznania, nie musisz tego robić w kompletnych ciemnościach!

7. Myślisz, że partnerowi nigdy nie zabraknie energii

via GIPHY

Wiele kobiet może cieszyć się wielokrotnymi orgazmami, ale mężczyźni potrzebują trochę czasu, zanim nadejdzie moment na kolejny. Jeśli nadal jesteś w nastroju, nie bój się pokazać tego partnerowi, jeśli oczywiście nie opadł jeszcze z sił.

8. Za dużo gadasz!

via GIPHY

Pamiętaj, o czym mówisz przed, w trakcie i po seksie. Jeśli to może zabić nastrój, nie mów o tym. Jeśli nie jesteś w nastroju do seksu, to po prostu powiedz to partnerowi, ale nie zagaduj go na śmierć. Jeśli po prostu kochasz rozmawiać, flirtować lub angażować się w jakąś „brudną” rozmowę, musisz wiedzieć, gdzie postawić sobie granicę.

9. Nie golisz się!

via GIPHY

Nie musisz być dopracowana do perfekcji, ale utrzymuj ciało w czystości i nie utrudniaj partnerowi dostanie się „do celu”. Ciało kobiety jest już samo w sobie zagadką dla niektórych, dlatego lepiej nie utrudniać im zadania.

10. Zmieniasz czas przytulania się na czas seksu

via GIPHY

Taka postawa może doprowadzić do kłopotów z partnerem. Może po prostu on chce się przytulić? Pocałunki i wzbudzanie zainteresowania partnera, kiedy on nie ma na to ochoty, może się skończyć nieporozumieniem.

Źródło: padded.world | Fotografie: padded.world