7 sposobów na utratę wagi. Nie mają nic wspólnego z dietą i ćwiczeniami

Jeśli chodzi o odchudzanie, zawsze wyobrażamy sobie kobiety, które muszą jeść wiele owoców i warzyw w przerwach pomiędzy wyczerpującymi treningami. Cóż, to prawda – trudno osiągnąć pożądany rezultat bez jedzenia zdrowej żywności i ćwiczeń fizycznych.

7 sposobów na utratę wagi. Nie mają nic wspólnego z dietą i ćwiczeniami
Udostępnij

Jednak okazuje się, że istnieją sposoby utraty wagi, które niekoniecznie wymagają od Ciebie pójścia na siłownię lub zmiany diety

Poznaj sztuczki dzięki którymi możesz schudnąć, nie ograniczając jedzenia, które lubisz.

#1 Jedz z czerwonych talerzy

Może się to wydawać trochę dziwne, ale badania pokazują, że ludzie jedzą mniej jedzenia z czerwonych talerzy niż białych lub niebieskich. Rzecz w tym, że kolor ten jest związany z zakazami i jest sygnałem do zatrzymania, więc ludzie instynktownie jedzą mniej.

Eksperyment, podczas którego uczestnicy otrzymywali ciasteczka na czerwonych, białych i niebieskich talerzach nie pozostawił złudzeń. Ci, którzy dostali czerwony talerz, zjadali o wiele mniej niż inni uczestnicy.

#2 Pij z wąskiej i długiej szklanki

Oto zabawny i potwierdzony naukowo fakt: jeśli pijesz napoje z wysokich szklanek, wypijesz o 25-30% mniej. Amerykański naukowiec Brian Wansink wyjaśnia to jako iluzję optyczną, która oszukuje mózg. Testy wykazały, że nawet profesjonalni barmani wlewają więcej do niskich i szerokich szklanek. Więc jeżeli masz ochotę na cole, śmiało! Jednak wybierz długą szklankę.

#3 Usuń niezdrowe jedzenie z widoku

Badania wykazały, że jeśli ludzie będą spożywali wysokokaloryczne produkty spożywcze, najprawdopodobniej będą ważyć więcej niż Ci, którzy chowają niezdrowe produkty spożywcze i zamiast tego utrzymują na widoku owoce. Chodzi o to, że widok smacznych (ale niezdrowych) potraw zwiększa poczucie głodu i pokus, co powoduje, że jesz więcej. Upewnij się więc, że możesz zobaczyć tylko zdrową żywność w domu.

via GIPHY

#4 Zjedz więcej białka

Kiedy jesz żywność bogatą w białko, szybciej zabijasz swój głód. Badania wykazały, że 15% wzrost białka w codziennej diecie pomógł uczestnikom zjeść 440 mniej kalorii. Z tego powodu udało im się stracić średnio 5 kilogramów dodatkowej wagi w ciągu 12 tygodni, nie ograniczając w rzeczywistości żywności.

Żywność, która ma najwięcej białka to: mięso (kurczak i czerwone mięso), ryby, jaja, twarożek, ser i fasola.

via GIPHY

#5 Żuj gumę miętową, gdy jesteś trochę głodny

Kiedy jesteś trochę głodny i masz ochotę na niezdrową przekąskę, przeżuj gumę balonową bez cukru. Smak mięty niszczy funkcję kubków smakowych, a chęć zjedzenia czegoś natychmiast znika.

7 sposobów na utratę wagi. Nie mają nic wspólnego z dietą i ćwiczeniami
Udostępnij

#6 Dodaj lód do swoich napojów

Wszystkie pokarmy, które jemy i pijemy, są podgrzewane przez organizm do temperatury ciała. Ten proces termoregulacji powoduje spalanie kalorii i im więcej ciepła potrzebuje organizm, tym więcej kalorii spala. Dodaj trochę lodu do napojów (kawa, herbata, sok, koktajle) i wypij je przez słomkę. Zimne jedzenie sprawia, że ​​ciało spalać więcej kalorii.

#7 Śpij dłużej!

Badania opublikowane w 2013 r. Przez magazyn Nature Communications wykazały, że ludzie, którzy śpią mniej niż 6 godzin na dobę, częściej spożywają posiłki o wysokiej wartości kalorycznej. Spróbuj więc spać przez co najmniej 7-8 godzin na noc.

7 sposobów na utratę wagi. Nie mają nic wspólnego z dietą i ćwiczeniami
Udostępnij

Co myślisz o tych poradach?

Próbowałeś już któryś z nich czy dopiero będziesz testował? Daj znać jak poszło. Trzymam mocno za Ciebie kciuki.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com, www.giphy.com, www.Instagram.com