Kategorie Zdrowie

Drewniany wykres pokazuje jak naprawdę wygląda rozwarcie podczas porodu. Przerażające

Ciało kobiety jest niesamowite i to nie ulega jakimkolwiek wątpliwością. Mogą tworzyć ludzi i mogą rodzić, a także dostarczyć pożywienie, którego potrzebuje ten mały człowiek. Jednak jest z tym powiązany temat, który przeraża wiele kobiet, a mianowicie – rozwarcie.

Z jakiegoś powodu kobiety chętnie dzielą się historiami dotyczącymi ciąży i porodu. Dzielą się one na te drastyczne historie od tego jak bardzo poród był bolesny oraz na te, że nie było w tym nic przerażającego.

Ale czy słyszałeś kiedykolwiek o rozwarciu i jak ono właściwie wygląda?

Podczas porodu to położna ma za zadanie informować o stanie rozszerzenia się szyjki macicy. To informacje dla przyszłej mamy, by wiedziała ile jeszcze zostało do zakończenia porodu.

SCV Birth Center w Kalifornii stworzyła drewniany model, który prezentuje wielkość rozwarcia i pomaga kobietom zrozumieć, co mówi do nich położna. 

Steffanie Christi’an postanowiła udostępnić post kliniki i dodać od siebie krótki i piękny tekst „Tak wygląda 10 cm rozwarcia. Dlatego zasługujemy na wszystko”

Jak się pewnie domyślacie, jej post stał się viralem, a kobiety z całego świata zgadzają się ze słowami Steffanie. Co więcej, wiele osób zaznacza, że taki wykres powinna mieć każda szkoła. 

To jak kobiety boją się naturalnego porodu, świadczyć mogą o tym opisy, które znalazły się pod postem. Brzmią:

„Widać tylko główkę, a tamtędy przeszły także ramiona!”

„O mój Boże a to przede mną”

„Od dziś żyję w celibacie”

„Kiedy poczułam, że zaczyna się rozwarcie zaczęłam błagać o cesarkę, ale powiedzieli mi, że już za późno. Byłam pewna, że umrę!”

„To jeden z powodów, dla których nie chce mieć dzieci”

To jednak nie wszystko, co spotyka kobiety w ciąży. Sama ciąża bywa niekiedy uciążliwa. Jeżeli chcesz zobaczyć o czym piszę, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Instagram.com, www.Facebook.com | Miniatura wpisu: facebook.com google.com