Posiadanie 5 modnych roślin w Twojej sypialni pomoże Ci lepiej spać w nocy

Nie ma nic gorszego niż bezsenność. Czy kiedykolwiek czułeś się naprawdę zmęczony, ale nie byłeś w stanie zasnąć? Nasz umysł ściga się myśląc o wszystkich rzeczach, które musimy zrobić . Wiemy, że potrzebujemy snu, ale po prostu nie możemy się zrelaksować. A gdyby tak rośliny na bezsenność? 

Jeśli próbowałeś sztuczek, takich jak joga, herbata i czytanie przed snem, ale nadal nie jesteś w stanie się zrelaksować, możesz nie potrzebować środków nasennych. Możesz po prostu kupić roślinę doniczkową.

Tak, istnieją pewne rośliny doniczkowe, które udowodniły, że poprawiają jakość snu!

#1 Rośliny na bezsenność: Snake Plant

Uwielbiamy tę roślinę, ponieważ oczyszcza powietrze i jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Jeśli chodzi o sen, to pomaga, przekształcając dwutlenek węgla w tlen w nocy, a nie tylko w ciągu dnia, jak większość roślin. Ten dodatkowy tlen w powietrzu ułatwia spanie, zwłaszcza dla każdego, kto ma alergię.

#2 Rośliny na bezsenność: Philodendron

Mieliśmy je w każdym pokoju naszego domu z dzieciństwa. Nie wiemy, czy mama wiedziała, jakie są korzystne, czy też po prostu uwielbiała ciągnące się w kształcie serca liście. Podczas gdy ta roślina ma niesamowite korzyści, takie jak usuwanie formaldehydu z powietrza i pomaga utrzymać poziom wilgotności, jest toksyczna dla kotów i psów. Jeśli masz zwierzęta, trzymaj te rośliny poza ich zasięgiem.

#3 Rośliny na bezsenność: Golden Pothos

Jeśli podoba Ci się wygląd filodendronu, ale masz zwierzęta w swoim domu, być może ten bardzo łatwy w utrzymaniu zamiennik będzie odpowiedni dla Ciebie. Świetnie nadaje się do oczyszczania powietrza.

#4 Rośliny na bezsenność: Live Lavender

Olejek lawendowy jest często stosowany w produktach, które pomagają nam się zrelaksować i zasnąć. Roślina ta potrzebuje trochę światła, aby rosnąć, więc postaw ją przy słonecznym oknie i otwórz zasłony w ciągu dnia.

#5 Rośliny na bezsenność: Paprotka

Paprocie usuwają toksyny z powietrza i dobrze sobie radzą w wilgotnym środowisku. Może rozważysz umieszczenie tego w swojej łazience zamiast w sypialni. Przeprowadź relaksującą kąpiel przed snem, a najprawdopodobniej nie będziesz miał problemu z późniejszym snem.

Czy masz jakąś z tych roślin w swojej sypialni? Który jest Twoim ulubionym?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: freepik.com