6 ciekawych faktów na temat robienia malinek. To nie tylko niewinne ślady pożądania

Czy wiesz, że malinki są najczęstszymi “obrażeniami” seksualnymi? Tak, malinka z medycznego punktu widzenia to uraz, a nie tylko oznaka pasji między dwójką ludzi.

Malinki powstają ze względu na działanie wysokiego ciśnienia podczas zasysania fragmentu skóry. Zwykle pozostaje na powierzchni ciała przez parę dni, podczas których zmienia swój kolor. Niezależnie od tego, czy lubisz robić malinki czy nie, oto kilka ciekawych informacji na ich temat.

Udostępnij

1. To zwykły krwiak

Udostępnij

Prawda jest taka, że malinki to nic więcej niż krwiaki. Są one spowodowane przerwaniem naczynek włosowatych i wypłynięciem z nich krwi, zupełnie w ten sam sposób, jak w przypadku uderzenia się w coś twardego.

2. Kiedy brakuje Ci żelaza, łatwiej o malinkę

Udostępnij

Zauważyłeś, że u niektórych malinki pojawiają się z łatwością, a u innych trzeba się trochę bardziej natrudzić? Powodem może być niedobór żelaza. Siniaki i krwiaki są częstymi objawami niedokrwistości aplastycznej, czyli postaci niedokrwistości, w której nie ma wystarczającej liczby wszystkich komórek krwi.

Osoby cierpiące na ten rodzaj niedokrwistości mają znacznie mniej płytek krwi, a płytki krwi są odpowiedzialne za zatrzymywanie krwawienia z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Wystarczy wprowadzić do diety więcej czerwonego mięsa i zielonych warzyw liściastych, które są bogate w żelazo, aby rozwiązać ten problem.

3. Robiąc malinkę łatwo przekazać wirusa opryszczki

Udostępnij

Jeśli Twój partner ma opryszczkę i postanowi zrobić Ci malinkę, to dotknięcie skóry wargami może spowodować, że przekaże Ci wirusa. Ktoś, kto ma opryszczkę nie powinien w ogóle angażować się w żadną aktywność seksualną.

4. Nie ma środka, który usunie malinkę

Udostępnij

Technicznie rzecz biorąc malinki nie są dolegliwością, która wymaga leczenia, ale czasem ich obecność na skórze może Ci przeszkadzać. Niestety nie istnieje żaden środek, który usunie krwiaka w krótkim czasie. Jedynym rozwiązaniem, które może pomóc w szybszym pozbyciu się malinki jest picie dużej ilości płynów.

5. Po malince może pozostać blizna

Udostępnij

Zdarza się to dość rzadko, więc nie należy od razu panikować. Wszystko zależy od koloru skóry. Im jest ona jaśniejsza, tym bardziej narażony jesteś na ryzyko powstania blizny.

6. Robienie malinek grozi udarem

Udostępnij

W 2011 roku kobieta z Nowej Zelandii doznała udaru po tym, jak jej partner pozostawił na jej skórze malinkę. Lekarze tłumaczą, że krew, która wypłynęła z naczynek najwyraźniej stworzyła skrzep w szyi, co doprowadziło nie tylko do udaru mózgu, ale także trwałego porażenia lewego ramienia.

Mimo, że są one dowodem namiętności między dwojgiem ludzi, należy zastanowić się dwa razy zanim pozostawisz na czyjejś skórze malinki. Bezpieczeństwo to podstawa!

Źródło: curejoy.com | Fotografie: curejoy.com, dompelenpomyslow.pl