Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessCiąża

Wystartowała w maratonie w 32. tygodniu ciąży. „Mam własne metody treningowe…”

Maraton, czyli bieg na blisko 42 kilometry, to niebywałe obciążenie dla organizmu, któremu są w stanie sprostać tylko odpowiednio przygotowane do tego osoby. 40-letnia Li Lili nie wyobraża sobie życia bez biegania – ma na swoim koncie 62 maratony – które jest dla niej swego rodzaju filozofią. O kobiecie w ostatnim czasie nie bez powodu zrobiło się głośno. Otóż postanowiła przebiec kolejny w swoim życiu maraton będąc w zaawansowanej ciąży! W sieci dosłownie zawrzało.

Przebiegła maraton w 32. tygodniu ciąży

Był 22 listopada, kiedy 40-letnia Li Lili wystartowała w maratonie w Szanghaju. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kobieta była wówczas w 32. tygodniu ciąży. Bieg ukończyła z czasem 5 godzin i 17 minut. Co więcej był to jej trzeci maraton w ciąży – pierwszy ukończyła w 8. tygodniu ciąży z czasem 3:54:43, drugi w 22. tygodniu. z czasem 4:47:58.

Te zdjęcia są tego dowodem…

Burza w sieci. Biegaczka odpowiada

Po udziale ostatnim udziale 40-latki w maratonie w sieci zawrzało. Rozpętała się dyskusja na temat zalet, a zwłaszcza zagrożeń związanych z tak dużym obciążeniem organizmu ciężarnej kobiety. Jedni ją podziwiali i chwalili, inni byli zdecydowanie przeciwni.

Łał! Podziwiam, jaka jest silna! Mówi się, że każda osoba wie, co jest dla niej właściwe

Kobiety w ciąży nie powinny intensywnie ćwiczyć – czytamy

Co na to sama Li Lili? Tłumaczy, że zrobiła to sama dla siebie, ale chciała także pokazać, że nic jej nie ogranicza tym bardziej, że robi to od lat i wie, na co może sobie pozwolić.

Wiele osób martwi się, ponieważ tego nie rozumieją… Większość z tych krytyków nigdy nie była w ciąży. Faktem jest, że zrobiłam to, ponieważ mam bardzo głębokie zrozumienie własnego ciała. Przebiegłam ponad 60 maratonów, jestem bardzo dobrym biegaczem. Przebiegłam jeden z maratonów w czasie 3:28 – to doskonały wynik, nawet dla mężczyzn. Mam własne metody treningowe, trenuję od bardzo dawna i starannie przygotowuje się do tych biegów – tłumaczyła 40-latka w wywiadzie z serwisem Pear Video

Imgur

I choć Li Lili ma zdecydowanie więcej przeciwników swojej teorii, okazuje się, że kobieta swoją niezależnością i determinacją zainspirowała wiele przyszłych mam do aktywności fizycznej.

Co byś powiedział Li Lili, gdybyś wiedział, że stoi przed Tobą kobieta, która przebiegła maraton w 32. tygodniu ciąży?

Źródła: whatsonweibo.com
Fotografie: pixabay.com