Kategorie CiałoMedycyna naturalnaPsychologia

Pozycja do spania a charakter. Mówią wiele o Twojej osobowości

Pozycja do spania, a charakter człowieka… Dla Twojego zdrowia może nie być nic ważniejszego niż sen i może nie być nic bardziej odkrywczego na temat Twojej prawdziwej natury niż pozycja, w której śpisz! Według Lady Life Hacks, bez względu na to, czy śpisz na plecach czy w brzuchu, w boku czy w pozycji embrionalnej, możesz wiele powiedzieć o swojej osobowości i o tym, jak ogólnie czujesz się w swoim życiu dobrze.

Brzmi trochę szalenie? Język ciała może być bardzo odkrywczy i jest najmniej kontrolowany i najbardziej niestrzeżony, kiedy śpimy

Oczywiście wielu z nas rzuca i obraca się w różnych pozycjach przez całą noc – czasami nawet 40 razy, ale wszyscy mamy jeden, który faworyzujemy bardziej niż inni. 

Kiedy masz poranek, w którym możesz się obudzić naturalnie bez alarmów, zwróć uwagę na swoją pozycję. Bardziej niż prawdopodobne, to Twoja dominująca pozycja do spania.

„Twoja podświadomość dyktuje język ciała. Twój umysł kontroluje sposób, w jaki komunikujesz się z resztą świata za pomocą słów, dzięki czemu możesz świadomie podawać fałszywe informacje. Nie możesz jednak „udawać” języka ciała. Dlatego nasze gesty i mimika mówią o nas więcej niż nasze własne słowa. Najbardziej wiarygodne informacje, które możesz uzyskać o innej osobie, to kiedy śpią. Kiedy się budzimy, mamy częściową kontrolę nad naszymi gestami i mimiką. Kiedy śpimy, nasza świadomość jest nieaktywna, a nasz język ciała kontrolowany jest wyłącznie przez naszą podświadomość.” – pisze Lady Life Hacks

Jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, co mówi o Tobie pozycja spania?

#1 Pozycja do spania, a charakter – Jeśli śpisz na plecach

… prawdopodobnie czujesz się całkiem dobrze w życiu i ze sobą. Otwarta pozycja śpiących pleców często wskazuje na pewność siebie i całkowity relaks oraz otwartość na nowych ludzi, doświadczenia i sytuacje. Osoby śpiące na plecach czują się dobrze w każdej sytuacji i często odczuwają „siłę psychologiczną”. Jeśli Twoja pozycja spania obejmuje również szeroko rozstawione ręce i nogi, uważaj – może to wskazywać, że pewność siebie przenika arogancja. 

#2 Pozycja do spania, a charakter – Jeśli śpisz na brzuchu. . .

… prawdopodobnie jesteś osobą, która chce podejmować własne decyzje. Ta skupiona uwaga może oznaczać, że śpiący na brzuchu również mają skłonność do uporu, przekonania, że ​​zawsze mają rację i co więcej, często mają kłopoty z krytyką.

#3 Pozycja do spania, a charakter  – Jeśli śpisz w pozycji płodowej. . .

… możesz czuć się bezbronny lub niepewny. Przecież pozycja płodowa bierze swoją nazwę od pozycji dzieci w łonie matki, więc jeśli okaże się, że wracasz na tę pozycję, prawdopodobnie czujesz, że potrzebujesz kogoś, kto się Tobą zaopiekuje. Mówiąc bardziej ogólnie, ludzie, którzy śpią w pozycji płodowej, często czują się co najmniej lekko zastraszeni życiem i często nie oczekują nowych doświadczeń lub wyzwań.

#4 Pozycja do spania, a charakter –  Jeśli śpisz na jednej ze stron

… prawdopodobnie jesteś całkiem zdolny do adaptacji. Spanie boczne jest inne niż pozycja płodowa: nie jesteś ciasno zwinięty w kulę, a Twoje ramiona i nogi są bardziej rozciągnięte. Twoje ciało jest zwykle znacznie bardziej odprężone i może z łatwością podejmować wyzwania i trudności życiowe. 

Czy rozpoznajesz siebie w którymkolwiek z nich? Jaką normalnie zajmujesz pozycję do spania? A co z Twoim partnerem?

Źródło i fotografie: tiphero.com | Miniatura wpisu: pinterest.com