×

Pełna rtęci plomba amalgamatowa jest toksyczna dla organizmu. Jeżeli ją masz koniecznie ją usuń!

Każdy z nas chce mieć piękne i zdrowe uzębienie. Nic dziwnego, w końcu nie ma nic piękniejszego niż uśmiech. To z tego względu chodzimy do dentysty i zgadzamy się na wszystkie zabiegi nie zwracając uwagi na konsekwencje… Jakie?

Czy masz założoną plombę amalgamatową?

Potocznie nazywa się je srebrnymi plombami. Zawierają one rtęć, która jest uznawana za toksyczną substancję. Jednak sami dentyści mają o niej różne opinie.

Plomba amalgamatowa to amalgamat stomatologiczny. Jest to mieszanka stopy srebra z rtęcią. W skład stopu wchodzi także miedź i cyna.

Co ciekawe, w Japonii materiał ten jest zakazany już od lat 70!

W Polsce wykorzystuje się go jedynie w publicznych służbach zdrowia.

Taka plomba jest trwalsza i odporna na ucisk. Mówi się, że może przetrwać nawet 30 lat!

Ten materiał ma także pewną, dość poważną, wadę. Nie łączy się ze szkliwem, dlatego między wypełnieniem, a zębem mogą tworzyć się szczeliny. To nic innego, jak prosta droga do gromadzenia się bakterii i próchnicy.

Kolejna wada jest taka, że taka plomba nie prezentuje się estetycznie.

Jednak za największą wadę uważa się właśnie toksyczność

Każdy kto zgadza się na taką plombę powinien wiedzieć, że są jej dwa rodzaje. Wyróżnia się nowej i starej generacji. Nowe nie uwalniają rtęci, natomiast te stare – owszem.

W 2008 roku pojawiły się badania Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, z których wynikło, że plomby starej generacji działają toksycznie na organizm.

Wykazali, że zawarta w nich rtęć może powodować choroby autoimmunologiczne i neurodegeneracyjne

Kobiety w trakcie ciąży nie powinny mieć takich plomb!

Ministerstwo Zdrowia nadal dopuszcza stosowanie rtęci w stomatologii z wykluczeniem dzieci, kobiet w ciąży i osób z uczuleniem na rtęć.

Jest jednak pewna grupa specjalistów, która przekonuje, że ten materiał nie zagraża zdrowiu

I na koniec ciekawostka…

Naukowcy z Shiraz University of Medical Sciences w Iranie przeprowadzili badania odnośnie rtęci a Wi-Fi. Wykorzystali oni 20 zębów z plombami amalgamatowymi. Wszystkie umieszczono w sztucznej ślinie i połowę z nich poddano działaniom fal elektromagnetycznych.

Okazało się, że stężenie rtęci w ślinie narażone na fale radiowe było dwukrotnie wyższe od poziomu zaobserwowanego w drugiej grupie

Czy jesteś posiadaczem takich plomb? Miałeś z nimi problemy czy wręcz przeciwnie, jesteś zadowolony z wieloletniej wytrzymałości tego materiału?

Może Cię zainteresować