10 znaków ostrzegawczych świadczących o braku wody w organizmie. Zmarszczki są jednym z nich!

Sierpień zaskoczył nas falą upałów, które jeszcze chwilę z nami będą. Dlatego powinniśmy pić dużo wody, która nie tylko gasi pragnienie, lecz także ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie. Prawda jest też taka, że niezależnie od pogody, powinniśmy się nawadniać. Dlaczego jest to tak ważne? Zobacz!

Odwodnienie organizmu może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji

Jeżeli będziesz miał którykolwiek z poniższych objawów, od razu wypij szklankę wody!

#1 Wysuszone usta

Nie pij słodkich napoi, tylko wypij wodę. To ona nawilży błony śluzowe w jamie ustnej i gardle. A to one będą utrzymywać Twoje usta w dobrej kondycji.

#2 Sucha skóra

Twoja skóra jest największym organem Twojego ciała, więc musi być nawodniona. Jeżeli o nią nie zadbasz, możesz mieć w niedalekiej przyszłości kolejne problemy. Brak wody oznacza brak potu, co prowadzi do niezdolności ciała do usuwania nadmiaru brudu nagromadzonego w ciągu dnia.

#3 Nadmierne pragnienie

Suchy język może oznaczać, że spożywasz za mało płynów. Bez wątpienia powinieneś szybko nadrobić zaległości i nawodnić swoje ciało. To ono Ci przypomina, że o niego nie dbasz.

#4 Suche oczy

Brak nawodnienia prowadzi do przesuszonych gałek ocznych, a to następny krok do przekrwionego spojrzenia. Na pewno chcesz tak wyglądać?

#5 Ból stawów

Nasze chrząstki i dyski kręgosłupa składają się w około 80% z wody. Jest to więc absolutną koniecznością, by nasze kości nie ścierały się ze sobą na każdym kroku. Utrzymując ciało w stanie nawilżonym, upewniasz się, że Twoje stawy nie będą w szoku, gdy nagle zechcesz się poruszyć.

#6 Twoja masa mięśniowa maleje

Twoje mięśnie również składają się głównie z wody. Oczywiście, mniej wody w ciele oznacza mniejszą masę mięśniową. Woda pitna przed, w trakcie i po treningu nie tylko zapewnia nawodnienie i wygodę, lecz także dostarcza wodę do odpowiednich miejsc w ciele, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia i bolesności związanych z ćwiczeniami.

#7 Będziesz dłużej chorował

Woda do picia umożliwia organizmowi ciągłe wypłukiwanie toksyn. Twoje narządy pracują nad filtrowaniem niektórych produktów odpadowych, tak samo jak maszyna. Jeśli nie palisz maszyny wodą, nie może ona działać prawidłowo. Twoje organy zaczynają pobierać wodę z przechowywanych obszarów, takich jak krew, co prowadzi do zupełnie nowego zestawu problemów. Przyznaj, że nie brzmi to dobrze…

#8 Czujesz się zmęczony i ospały

Jak jest napisane wyżej, kiedy ciało jest odwodnione, „pożycza” wodę z krwi. Brak odpowiednio uwodnionej krwi prowadzi do braku tlenu w organizmie. Oczywiście brak tlenu prowadzi do senności i całkowitego zmęczenia.

#9 Doświadczasz napadów głodu

Kiedy jesteś odwodniony, Twoje ciało może zacząć myśleć, że potrzebuje trochę jedzenia. Dzieje się tak przez cały dzień i o zgrozo – w nocy. Przybranie na wadze gwarantowane!

#10 Przedwcześnie się starzejesz

Ilość wody, jaką nasze ciała zatrzymują, naturalnie maleje wraz z wiekiem. Oczywiście, oznacza to, że wraz z wiekiem powinniśmy świadomie zwiększać spożycie wody.

Teraz już masz aż 10 powodów dla których spożycie odpowiedniej ilości wody jest tak bardzo ważne

Pamiętaj, by wybierać wodę mineralną, bo w przeciwieństwie do źródlanej, ma więcej minerałów!