8 naturalnych produktów spożywczych, które skutecznie zabijają pasożyty wewnątrz twojego ciała

Infekcje pasożytnicze potrafią być naprawdę uciążliwe, a jeśli myślisz, że dotyczą one tylko ludzi zaniedbanych, to jesteś w ogromnym błędzie. Choroby pasożytnicze stały się dość powszechne, ale na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, aby się ich pozbyć. Pierwszą rzeczą do zrobienia w takich przypadkach jest wzmocnienie układu immunologicznego. W tej sytuacji pomocne mogą okazać się pewne produkty spożywcze.

Oto 8 produktów spożywczych, które skutecznie zabijają pasożyty wewnątrz twojego ciała:

1. Czosnek

Udostępnij pixabay.com

Czosnek zabija ponad 60 różnych typów grzybów i 20 typów bakterii. W celu leczniczym używaj świeżego, najlepiej wyciskanego przez praskę czosnku. Zacznij od 1 ząbka dziennie i stopniowo zwiększaj jego ilość w diecie.

2. Goździki

Udostępnij pixabay.com

Aromatyczne goździki nie tylko niszczą pasożyty mikroskopijne, ale także ich larwy i jaja. To nie jedyne zalety ich stosowania. Potrafią również rozprawić się z chorobotwórczymi bakteriami, grzybami , a nawet wirusami.

3. Imbir

Udostępnij pixabay.com

Świeży imbir zabija pasożyty, ale to nie jest jedyna jego zaleta. Skutecznie zapobiega również infekcjom.

4. Pestki dyni

Udostępnij pixabay.com

Pestki dyni mają zdolność do niszczenia jaj pasożytów oraz zawierają substancje odstraszające same pasożyty. Dobrym sposobem na przemycenie ich do jadłospisu jest zmielenie około 1/3 szklanki pestek w młynku do kawy lub blenderze i dodawanie ich do koktajli.

5. Papaja

Udostępnij pixabay.com

Zabija nie tylko tasiemca, ale również inne pasożyty znajdujące się w organizmie. Aby wykorzystać jej dobroczynne działanie wystarczy obrać ją ze skórki i pozostawić zanurzoną w occie jabłkowym przez noc. Następnego dnia spożyj miąższ owocu oraz wypij 50 ml octu, w którym moczyła się papaja.

6. Kurkuma

Udostępnij pixabay.com

Ta złota i dobroczynna przyprawa zabija nie tylko pasożyty wewnątrz naszych ciał, ale również potrafi walczyć z rozwojem raka i zapobiegać rozwojom stanów zapalnych. Możesz połączyć kurkumę z olejem kokosowym oraz czarnym pieprzem, aby usprawnić jej działanie.

7. Pieprz cayenne

Udostępnij pixabay.com

Pieprz cayenne jest bardzo skuteczny w przypadku zwalczania infekcji grzybiczych oraz usuwania pasożytów z naszych ciał. Najlepszym sposobem na wykorzystanie jego leczniczych właściwości jest połączenie go z roztartymi pestkami dyni oraz imbirem.