Kategorie CiałoDieta i odchudzanieOdżywianieUrodaZdrowe zakupyZdrowie

4 mity na temat odchudzania według Ewy Chodakowskiej, w które wciąż wierzy wiele osób

Ewa Chodakowska podzieliła się 4 mitami na temat odchudzania. Mitami, w które wciąż wierzy wiele osób. Tymczasem stosowanie się do wspomnianych przez trenerkę zasad znacznie spowolni proces odchudzania lub też wcale nie pozwoli nam schudnąć. Na co zwróciła uwagę Ewa Chodakowska?

Popularność Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska, trenerka fitness, trenerka personalna, a także blogerka, prezenterka telewizyjna i osobowość medialna, od lat jest autorytetem w świecie sportu i zdrowego odżywiania dla milionów Polaków. Każdy post i nagranie trenerki cieszy się ogromną popularnością i nie ma co się dziwić, bowiem wiedza, umiejętność zjednywania sobie ludzi i podejście sprawiły, że dzięki jej treningom i dietom swoje życie zmieniło tysiące osób.

4 mity na temat odchudzania według Ewy Chodakowskiej

#1 MIT: „Żeby schudnąć trzeba czuć głód”

Chcąc schudnąć musisz spalać więcej kalorii niż dostarczasz sobie z pożywieniem, być w tzw. deficycie energetycznym. Może sie więc wydawać logiczne, że jeśli będziesz głodna to z automatu jesteś na deficycie… Ale nic bardziej mylnego! Możesz jeść dużo przetworzonej żywności, niesycących przekąsek i chodzić wiecznie głodna przy równoczesnym zjadaniu dużych ilości kalorii. Możesz też bazować na sycących produktach takich jak pełnoziarniste zboża, dobre źródła białka, warzywa i owoce które są niskokaloryczne i chudnąć. Nie zawsze Twoje odczucia są adekwatne do rzeczywistej kaloryczności Twojego jedzenia. Pamiętaj o tym i odżywiaj się z głową! – czytamy w poście opublikowanym przez Ewę Chodakowską

Facebook

#2 MIT: „Potrzebujesz drogich suplementów diety”

Oglądając reklamy można ulec złudzeniu, że suplementy, odchudzające herbatki to must-have każdej odchudzającej się osoby. Nie jest to prawda! Niektóre z nich mogą delikatnie wspomagać cały ten proces, a niektóre mogą być nawet szkodliwe! Nie wystarczy łykać „magiczny” suplement i wszystko zadzieje się samo. Odchudzanie to PROCES, który wymaga od Ciebie zaangażowania. Tutaj nie ma drogi na skróty!

Instagram

#3 MIT: „Nie wolno jeść wieczorem”

Godzina, o której spożywasz ostatni posiłek powinna wynikać z Twojego trybu funkcjonowania. Kolację najlepiej zjeść około 2-3 godziny przed snem. JEMY PO 18:00! Pamiętaj o tym zwłaszcza jeśli trenujesz wieczorem. Potreningowy posiłek jest wskazany!

Instagram

#4 MIT: „Ograniczenie węglowodanów ułatwi odchudzanie”

Węglowodany powinny pokrywać około połowę dziennego zapotrzebowania na kalorie. Nie daj się nabrać, że samo w sobie ograniczenie węglowodanów jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz schudnąć. Żeby chudnąć musisz delikatnie obniżyć kaloryczność swojej diety i nie chodzi tu o same w sobie ziemniaki, chleb, makaron czy kasze.. Dieta odchudzająca powinna być zbilansowana. W przeciwnym wypadku nabawisz się niedoborów

Instagram

Na koniec swojego wpisu trenerka posłużyła radą, która „nie jest już MITEM”. Jej zdaniem najlepszym sposobem na zrzucenie dodatkowych kilogramów jest dobrze zbilansowana dieta. Dieta oparta rzecz jasna na deficycie kalorycznym.

Czy tak przedstawione mity przez Ewę Chodakowską są dla Ciebie zaskoczeniem? Miałaś inne wyobrażenie odchudzania? A może wiedziałaś o tym wszystkim już wcześniej? Koniecznie daj znać, jak wyglądało to w Twoich oczach.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.instagram.com