Poświęć na ten masaż 5 minut każdego dnia. Bez problemu pozbędziesz się paru centymetrów w talii

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że masaż nie tylko rozluźnia mięśnie, ale także pomaga uwalniać toksyny z organizmu? To prawda, masaż limfatyczny jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby poprawić zdrowie i wygląd ciała. Oto jak wykonać dobry masaż, dzięki któremu Twoje ciało będzie mogło zredukować również dodatkowe centymetry, które Cię niepokoją.

1. Pośladki

Udostępnij
Używając wyłącznie palców, masuj uda okrężnym ruchem kierując się w górę, ku pośladkom. Zawsze należy pamiętać o tym, aby wykonywać masaż w stronę tułowia, dzięki czemu pobudzamy odpowiedni przepływ płynów ustrojowych.

Nogi

Udostępnij pixabay.com

Wywołaj nacisk przy użyciu kciuków we wskazanym miejscu, w okolicy pachwiny. Ten punkt stymuluje uwalnianie toksyn, a w rezultacie pomaga walczyć również z cellulitem.

Kolana

Udostępnij instagram.com

Nie zapomnij o kolanach, ponieważ są one bardzo ważną częścią ciała, dzięki której się poruszamy. Aby poczuć się komfortowo, usiądź na krześle. Wykonaj masaż, zaczynając od szczytu kolana i kierując się na zewnątrz. Używaj ruchów kołowych o małej powierzchni, aby masować tę okolicę.

Łydki

Udostępnij instagram.com

Aby wykonać ten masaż samodzielnie, musisz położyć się na plecach. Umieść poduszki pod łydkami i podciągnij jedną nogę w stronę klatki piersiowej.

W tej pozycji masuj łydkę dłońmi używając krótkich pociągnięć. Korzystaj przy tym ze wszystkich palców i zastosuj średni nacisk, aby zrelaksować mięśnie.

Kostki

Udostępnij wikipedia.org

Spróbuj utworzyć wokół kostki pierścień: obydwie dłonie spleć dookoła niej i masuj w górę nie zapominając o ścięgnie. Twoje nogi wkrótce docenią te pozytywne zmiany.

Ważne informacje:

Udostępnij unknownremedy.com
  • Spędź co najmniej jedną minutę na masażu każdego z wymienionych wcześniej obszarów.
  • Twoje mięśnie będą bardziej zrelaksowane niż kiedykolwiek.
  • Jeśli będziesz wykonywać masaże regularnie, a do tego nie zapomnisz o zdrowej diecie i nawadnianiu się, zobaczysz rezultaty znacznie szybciej.
Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me