Objawy niedoboru witamin
Kategorie CiałoTwarzUrodaWłosyZdrowie

6 oznak niedoboru witaminy, które są dosłownie wypisane na Twojej twarzy

Objawy niedoboru witamin – Brak witamin to dość spory i powszechny problem. Nasza dieta nie daje nam wszystkich potrzebnych składników. A jak wiadomo, bez witamin czujemy się słabi i apatyczni, stając się łatwym celem dla różnych wirusów…

Dowiedz się, jak odczytać brak witamin, bo jak się okazuje, wszystko jest wypisane na twarzy i głowie!

#1 Objawy niedoboru witamin – Zbyt blada skóra

Jeśli Twoja skóra stała się całkowicie blada w porównaniu z tym, jak zwykle wyglądasz, jest  to znak, że brakuje Ci witaminy B12 . Bez tego czujemy się przygnębieni i zmęczeni. Aby przywrócić prawidłowy poziom tej witaminy, musisz jeść więcej mięsa i owoców morza.

#2 Suche, łamliwe włosy

Suche, kruche włosy pokryte dużą ilością łupieżu mogą być oznaką braku biotyny, znanej jako witamina B7. Jest to często wynikiem stosowania antybiotyków. Aby zwiększyć poziom B7, musisz częściej jeść mięso, ryby, warzywa, owoce, grzyby i rośliny strączkow.

#3 Objawy niedoboru witamin – Spuchnięte oczy

Jeśli zauważyłeś obrzęki wokół oczu i na kończynach, Twoje ciało daje znaki, że brakuje mu jodu. Najczęstszym źródłem jest sól jodowana. Jod jest również zawarty w owocach morza (homary, krewetki, wodorosty), produktach mlecznych, a nawet chlebie.

#4 Bezbarwne usta

Blade wargi mogą być oznaką braku żelaza. Niskie ciśnienie tętnicze i regularne przeziębienia mogą być kolejnymi oznakami tego. Odzyskanie zdrowej ilości nie jest trudne. Po prostu musisz jeść więcej czerwonego mięsa i przez chwilę zrezygnować z jedzenia z dużą zawartością wapnia.

#5 Objawy niedoboru witamin –  Krwawiące dziąsła

Krwawienie dziąseł może wskazywać na brak witaminy C. Jej zmniejszona ilość może prowadzić do słabej odporności, bólu mięśni i problemów z zębami. Witamina C znajduje się w owocach cytrusowych i czerwonej papryce.

#6 Niewyjaśnione zmęczenie i zawroty głowy

Jeśli jesteś zmęczony nawet po tym, jak dobrze spałeś, organizmowi może brakować witaminy B12. W tym przypadku transport tlenu do narządów jest utrudniony i prowadzi do zmęczenia, zawrotów głowy i senności. Witamina ta bierze również udział w normalnym funkcjonowaniu mózgu i układu nerwowego.

Ważne jest, by pamiętać, że są to wszystkie pośrednie objawy niedoboru witamin. Jeśli zauważyłeś u siebie jedną z powyższych sytuacji, udaj się do lekarza, aby uzyskać dokładniejszą diagnozę.


Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: freepik.com freepik.com