×

Nazwa aspartamu została zmieniona. Nie daj się nabrać sprytnym producentom!

Aspartam to bardzo kontrowersyjny składnik wielu produktów, który został uznany przez niektórych za jeden z najniebezpieczniejszych składników stosowanych w naszej żywności. „Oficjalne” źródła nadal utrzymują, że można go bezpiecznie stosować w żywności i nie wspominają o negatywnych jego spożywania. Jak jest naprawdę?

Spożywanie aspartamu jest w rzeczywistości powiązane z napadami padaczkowymi i szeregiem innych poważnych problemów zdrowotnych, w tym śmiertelnymi incydentami sercowo-naczyniowymi u kobiet. Ostatnie badania pokazały, że nie tylko spożycie sztucznych słodzików ma związek z cukrzycą, ale także zwiększa ryzyko uszkodzenia serca, nerek i mózgu.

Niestety to nie jedyne negatywne skutki. W 1967 r. dr Harold Waisman, biochemik z Uniwersytetu Wisconsin, przeprowadził badania wpływu aspartamu u niemowląt małp w imieniu Searle Company. Spośród siedmiu małp, które były karmione aspartamem zmieszanym z mlekiem, jedna umarła, a pięć innych doświadczyło intensywnych napadów padaczkowych.

Ten sztuczny słodzik o spektakularnie złym działaniu wciąż znajduje się w wielu produktach, które spożywamy codziennie, w tym w napojach dietetycznych, gumach do żucia, płatkach śniadaniowych, a nawet w różnych przetworach.

Ważne jest, aby wiedzieć, co jesz i ważne, aby zrozumieć sposób, w jaki działa marketing. Producent aspartamu zdecydował o zmianie nazwy swojego produktu na AminoSweet, aby zmienić negatywną reputację kojarzoną z dotychczasową nazwą substancji, która pojawiała się w wielu popularnych produktach.

Stosowany jako substytut cukru, aspartam,  jest uważany za ekscytotoksynę. Jego użycie budzi kontrowersje od lat 80., kiedy dyrektor generalny Searle, Donald Rumsfeld, naciskał na jego akceptację. Teraz jego nazwa zmienia się, aby kolejne miliony ludzi nie miały pojęcia, co przychodzi im spożywać.

youtube.com

youtube.com

Aspartam, nawet przemianowany na AminoSweet, jest wytwarzany przy pomocy odchodów genetycznie modyfikowanych bakterii E. coli. W Unii Europejskiej jest skodyfikowany jako dodatek do żywności o nazwie E951. Bądź uważny i unikaj produktów, w których składzie widnieje ten składnik. Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze!