7 popularnych produktów zagrażających życiu dzieci. Rodzice powinni dwa razy przemyśleć zakup

Wychowywanie dzieci może być najradośniejszym okresem w naszym życiu. Mamy pierwotny impuls, by zapewnić im bezpieczeństwo i szczęście. Okazało się jednak, że niektóre produkty konsumenckie zwiększają częstość występowania urazów w dzieciństwie i niestety zgonów. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co dzieje się w życiu, przy należytej staranności, ryzyko obrażeń może zostać zmniejszone.

Aby pomóc w zwiększeniu świadomości i zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, poznaj listę produktów, które wymagają zwiększonej ostrożności

#1 Kapsułki do prania – jeśli zostaną zjedzone, mogą spowodować zatrucie i oparzenia jamy ustnej, gardła i żołądka

Jeśli płyn wycieknie może spowodować poważne podrażnienie skóry i oczu, a także poparzenia. Może także spowodować uszkodzenie płuc!

Jeśli podejrzewasz, że dziecko połknęło lub miało kontakt z otwartym pojemnikiem na detergent, koniecznie jedź na pogotowie!

#2 Balony i inne małe przedmioty – mogą rozkręcić imprezę dzieci, ale w rzeczywistości powodują więcej zgonów niż jakakolwiek inna zabawka

Balony, szczególnie te wykonane z lateksu, pasują do kształtu wąskiej tchawicy u dzieci, co prowadzi do dławienia. Inne małe przedmioty, takie jak baterie, magnesy, kulki i kapsle na butelki, mogą również prowadzić do zatorów tchawicy.

Jeśli dziecko się dławi, spróbuj wykonać kilka mocnych ucisków w górnej części pleców, opierając go na swojej ręce. Następnie wezwij karetkę pogotowia.

#3 Karma dla zwierząt – generalnie karma dla zwierząt domowych nie jest trująca dla ludzi, jednak zdarzały się przypadki zachorowania dzieci po spożyciu suchej karmy dla kotów lub psów

Największym zagrożeniem są suche granulki dla większych psów, które mogą stanowić zagrożenie zadławienia.

Ponownie, jeśli dziecko się dławi, spróbuj wykonać kilka mocnych ciosów w górnej części pleców, gdy znajdują się one w pozycji do przodu. Następnie wezwij karetkę pogotowia.

#4 Zabawki ze śmigłami – wraz ze wzrostem popularności małych, obsługiwanych ręcznie dronów, pojawi się zwiększone ryzyko zranienia

Przy odpowiednich środkach ostrożności mogą one być zabawne. Przestrzegaj wskazówek bezpieczeństwa dotyczących dronów, aby zminimalizować ryzyko obrażeń.

#5 Trampoliny – mogą być zabawnym dodatkiem do rodzinnego ogródka

Według bazy danych dotyczących urazów w UE około 51 000 dzieci w wieku 0-14 lat wymaga corocznej wizyty w oddziale ratunkowym z powodu urazów spowodowanych trampoliną. Ta liczba jest bliższa 250 000 w Stanach Zjednoczonych.

#6 Skrzynie z zabawkami – ciężkie pokrywy stwarzają ryzyko urazu

Zdarzały się nawet przypadki uduszenia, gdy dziecko uwięziło się w pudle. Na szczęście większość nowoczesnych skrzyń zabawek dodało elementy bezpieczeństwa, aby zapobiec obrażeniom. Otwarte pudełka i miejsca do zabawy mogą być bezpieczniejszą alternatywą.

#7 Niektóre rośliny doniczkowe – mogą być estetyczne dla Twojego domu i ogrodu, jednak mogą być także bardzo toksyczne, a nawet śmiertelne, jeśli je zjesz

Filodendron, oleander i lilie pokojowe to tylko 3 typowe przykłady.

Znasz inne niebezpieczne zabawki lub potencjalnie niebezpieczne rzeczy?

Jeżeli tak, podziel się nimi w komentarzach – niech inni rodzice wiedzą, na co uważać!

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com google.com