Kurkuma z miodem i cytryną skutecznie zapobiega zawałowi, udarowi i grypie

Jeżeli cieszysz się pełnym zdrowiem, pamiętaj, by o nie dbać. Przyjmując codzienne minerały i witaminy za pomocą prawidłowej diety na pewno Twój organizm będzie miał energię, by trzymać Cię jeszcze długo w pełnym zdrowiu.

Jak więc sobie pomóc? Wystarczy docenić działanie kurkumy!

Kurkuma ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwrakowe. Dietetycy zalecają także, by do wody dodać kurkumę i cytrynę oraz miód, a otrzymamy mieszankę pełną zdrowotnych korzyści.

Spożywanie kurkumy zapewnia wiele korzyści dla zdrowia. Jest wspaniałym przeciwutleniaczem i ma silne właściwości przeciwzapalne

To jednak nie wszystko. Poznaj jej inne korzyści. Jest ich naprawdę sporo!

#1 Zapobiega rakowi – tak, to możliwe, ponieważ kurkuma zapobiega proliferacji lub przeżyciu prawie wszystkich typów komórek nowotworowych

Jej spożywanie jest także bardzo pomocne w przypadku raka. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, koniecznie skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o przyjmowanie kurkumy.

#2 Utrzymuje cukrzycę pod kontrolą – kurkuma zmniejsza odporność na insulinę

Tym samym zapobiega cukrzycy typu 2. Pamiętaj jednak, że jeżeli masz cukrzycę, zapewne jesteś pod opieką specjalisty. Właśnie dlatego skonsultuj z nim przyjmowanie kurkumy. Stosowanie silnych leków w połączeniu z kurkumą może doprowadzić do niskiego poziomu cukru we krwi lub hipoglikemii.

Kurkuma z miodem i cytryną skutecznie zapobiega zawałowi, udarowi i grypie
Udostępnijfreepik.com

#3 Zapobiega chorobom serca – Badania naukowe wykazały, że kurkuma zapobiega zatkaniu tętnic

Zatkane tętnice powodują poważne problemy ze zdrowiem, które mogą skończyć się udarem lub zawałem serca.

Kurkuma z miodem i cytryną skutecznie zapobiega zawałowi, udarowi i grypie
Udostępnijfreepik.com

#4 Kurkuma ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające

Lekarze porównują działanie kurkumy do wielu komercyjnych leków przeciwzapalnych. Jak wiemy, chroniczne zapalenie poważnie szkodzi tkankom, więc aktywny składnik kurkumy, który ma silną aktywność przeciwzapalną naturalnie go pokona.

#5 Łagodzi zapalenie stawów – to dzięki silnym właściwością przeciwutleniającym

Kurkuma skutecznie usuwa wolne rodniki, które uszkadzają komórki w organizmie. Regularne stosowanie kurkumy przynosi znaczną ulgę w łagodzeniu uciążliwych bóli stawów.

Jak przygotować idealne domowe lekarstwo?

1/2 cytryny

1/2 łyżeczki kurkumy

szklanka wody

miód

Wyciśnij sok z cytryny do szklanki, dodaj ciepłą wodę, kurkumę i miód. Całość dobrze wymieszaj i wypij. Aby cieszyć się pełnym zdrowiem, pij napój każdego dnia. Na zdrowie!