Kategorie Zdrowie

Ma zaledwie 2 miesiące, a już dokonała niebywałego. Czy to najsilniejsze niemowlę na świecie?

Jedno dziecka rozwija się nieco wolniej, inne nieco szybciej. Rodzice dziewczynki imieniem Lula bardzo szybko zauważyli, że ich córeczka znacznie wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Podczas gdy niemowlęta zazwyczaj podnoszą główkę po ukończeniu 1. miesiąca życia, Lula dokonała tego już po 5 dniach od porodu! Na tym jednak nie poprzestała, bowiem już po kilku tygodniach zaskoczyła jeszcze bardziej.

Dziewczynka, która zaskoczyła świat

31-letni Tezra Finn-Johnston i 23-letnia Emily Derrick mieszkają na co dzień w Bristolu w Anglii. Niedawno ich rodzinka się powiększyła. Na świat przyszła córeczka Lula.

SWNS

I choć jej żywot na tym świecie jest jeszcze bardzo krótki, już dała się poznać jako dziewczynka o niezwykłych zdolnościach. Kiedy miała zaledwie 5 dni już była w stanie podnosić główkę, podczas gdy zdecydowana większość maleństw robi to dopiero po ukończeniu 1. miesiąca życia. Różnica jest więc kolosalna! Czyżby siła jej mięśni zdołała się aż tak szybko rozwinąć?

Gdy Lula skończyła zaledwie osiem tygodni, dokonała kolejnego, nadzwyczajnego czynu. Zaczęło się od tego, że tata próbował posadzić dziewczynkę na kolana. Jego pomysł nie do końca spodobał się jednak dziecku, które wyraźnie zareagowało złością. Ostatecznie zamiast usiąść tacie na nogach, samodzielnie wstała! Nie byłoby w tym nic „dziwnego”, gdyby nie fakt, że niemowlęta najczęściej stają na nogach dopiero w 9-12 miesiącu życia. Co więcej, nie był to jednorazowy, tak wczesny wyczyn dziewczynki – w najbliższych tygodniach powtórzyła to co najmniej jeszcze kilkukrotnie.

SWNS

Czyżby stały za tym geny?

Ojciec dziewczynki postanowił zapytać mamy, czy jako małe dziecko miał podobne zdolności i także charakteryzował się niebywałą siłą? W odpowiedzi usłyszał jednak, że rozwijał się jak każde inne dziecko. O ile Tezra nie wykazywał się ponadprzeciętną siłą jako maleństwo, o tyle jako nastolatek już tak. Kiedy miał zaledwie 13 lat zaczął ćwiczyć z użyciem dodatkowych obciążeń i niejednokrotnie wygrywał ze znacznie starszymi od siebie w siłowaniu na rękę. Dziś, choć nie jest zawodowym sportowcem, uwielbia oglądać zmagania strongmenów, co robi w towarzystwie Luli. Czyżby to ich próbowała naśladować mała siłaczka?

Tezra twierdzi, że córeczka mogła tak szybko stanąć na nogach, ponieważ w momencie, gdy przyszła na świat, ważyła zaledwie 2,5 kg, co może stanowić dobry stosunek masy ciała do masy tkanki mięśniowej.

SWNS

Czym jeszcze zaskoczy nas to maleństwo? Czekamy z niecierpliwością na dalsze poczynania Luli.

Źródła: The Sun
Fotografie: SWNS