Chlebowy eksperyment nauczycielki dosadnie uczy dzieci mycia rąk. Działa także na dorosłych

Wszyscy teoretycznie wiemy, że ważne jest, by myć dłonie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, szczególnie w okresie zimowym i grypowym. Mówimy naszym dzieciom, by myły ręce przed jedzeniem, po skorzystaniu z łazienki i po tym, jak dotknęły swoich butów. Jednak dzieci zdają się nie mieć pełnego wyobrażenia jak ważna jest higiena.

Niedawno jedna z nauczycielek podzieliła się pomysłem na bardzo kreatywny, bardzo wizualny i nieco brutalny sposób, aby zademonstrować, jak ważne jest mycie rąk

Wulgarny w sposób, który naprawdę przyciąga Twoją uwagę i sprawia, że ​​zdajesz sobie sprawę z przyczyny i skutku.

Courtney Lee Simpson to nauczycielka, która podzieliła się bardzo popularnym postem na Facebooku. Niekoniecznie robiła eksperyment, aby zachęcić do mycia rąk. Było to częścią lekcji na temat rozprzestrzeniania się zarazków.

Simpson przeprowadziła prosty eksperyment ze swoją klasą

Każde dziecko w klasie dotknęło chleba, a nauczycielka schowała go do przeźroczystego worka. Następnie nauczycielka umyła ręce i włożyła chleb do czystego worka.

Kolor chleba dotkniętego brudnymi dłońmi zmieniał się w czasie i przypominał spleśniałe jedzenie

Wyniki eksperymentu bardzo wyraźnie pokazują, co mogą zrobić zarazki.

Simpson zdecydowanie uważa, że ​​lekcja była skuteczna

Mówi, że jej uczniowie „zdecydowanie myją ręce teraz z powodu tego eksperymentu! Boją się, że jeśli nie, ich ręce będą wyglądać jak chleb!”

Tak, z pewnością również dla nas wygląda to przerażająco. Jeśli nasze dzieci będą musiały to codziennie oglądać, jestem pewna, że nigdy nie zapomną umyć rąk. Jeśli o to chodziło, gdybym musiała na to patrzeć codziennie, nigdy nie zapomniałabym umyć rąk.

Czy mógłbyś spróbować tego eksperymentu ze swoimi dziećmi? Czy uważasz, że byłoby to skuteczne?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.facebook.com, www.Instagram.com | Miniatura wpisu: facebook.com