Kategorie OdżywianieZdrowie

4 powody, by nigdy więcej nie wkładać do buzi cukierków M&M”s!

Nadszedł czas, by zastanowić się, czy małe czekoladowe przekąski M&M’s są warte ryzyka. Wiele osób już się zaangażowało, podpisując petycję nawołującą producentów do wykorzystania ich 27,4 miliona dolarów zysku, aby poprawili składniki produktu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M&M’S (@mmschocolate)

Czy M&M’s są zdrowe?

Oczywiście, nikt nie oczekuje, że jakikolwiek cukierek czy baton czekoladowy będą miały bardzo wysokie oceny w skali zdrowotnej, ale w tej konkretnej marce jest coś na rzeczy. W rzeczywistości, M&M’s mają długą historię stosowania wątpliwych składników w ich czekoladzie.

#1 W 1976 roku rozpętała się burza, że producenci ukrywają, że ich produkt jest rakotwórczy

Niestety, firma zignorowała prośby o przejście na bezpieczniejszą alternatywę barwników. Nie odpowiedziała również na zalecenie CSPI dotyczące umieszczania etykiet ostrzegawczych na wszystkich produktach spożywczych zawierających sztuczne barwniki, takich jak Red Dye # 2.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M&M’S (@mmschocolate)

To nie jest tylko jeden składnik, który sprawia, że ​​niektórzy zdrowi obywatele załamują ręce. W rzeczywistości jest kilka składników znalezionych w cukierkach, które lepiej byłoby pominąć

#2 Lecytyna sojowa – ta substancja chemiczna jest powszechnie stosowana w (zachodnim) przemyśle spożywczym, by przedłużyć okres przydatności do spożycia

Jak można się domyślić, bazuje ona na soi, która w tym momencie jest w 93% genetycznie zmodyfikowana.

Oprócz kwestii modyfikacji genetycznej i toksycznych chemikaliów, soja wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka piersi, płodności i problemów reprodukcyjnych, a także prawdopodobnie problemów poznawczych i behawioralnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M&M’S (@mmschocolate)

#3 Sztuczne kolory – poza Red Dye # 2, M & M zawierają:

– Niebieski barwnik nr 1: związany ze wzrostem nowotworu złośliwego w badaniach na szczurach, a także problemy z niskim ciśnieniem krwi, pokrzywka, astma i reakcje alergiczne.

– Niebieski barwnik nr 2: związany ze wzrostem guza, nieprawidłowym rozwojem komórek i nadpobudliwością u dzieci.

– Czerwony barwnik # 40: związany z rakiem, uszkodzeniem DNA, obrzękiem wokół ust, pokrzywką i nadpobudliwością.

– Żółty barwnik nr 5: powszechna alergia pokarmowa, a także potencjalne związki z rakiem i problemy behawioralne.

– Żółty barwnik nr 6: związany z biegunką, wymiotami, migrenami, reakcjami alergicznymi, nadpobudliwością i rakiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M&M’S (@mmschocolate)

#4 Zapalne składniki – prawda jest taka, nawet jeśli M&M zastępuje wszystkie ich sztuczne barwniki i kolory naturalnymi, które nie były związane z poważnym zagrożeniem dla zdrowia, same główne składniki mają niekorzystny wpływ na organizm

Mleko i cukier rafinowany (bez którego nie można uzyskać czekolady mlecznej) są dobrze znane z tego, że powodują stan zapalny w organizmie.

Podczas gdy niektórzy mają bardziej surowe reakcje na produkty mleczne, w tym wzdęcia i gaz, oba te składniki oddziałują na przewód pokarmowy w dłuższej perspektywie i mogą prowadzić do powikłań, takich jak nieszczelne jelita, depresja, a nawet rak

Z drugiej strony, czekolada organiczna (określana przez wielu jako kakao) będzie miała wręcz przeciwny skutek. Bogaty w antyoksydanty, pomoże Twojemu ciału walczyć z uszkodzeniami spowodowanymi stanem zapalnym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez m&m’s lovers ? (@mmslovers_)

Jesteś miłośnikiem kolorowych cukierków? A może wręcz przeciwnie – nie chcesz brać tego do buzi?

Źródło: theheartysoul.com | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com