migrena
Kategorie MigrenaZdrowie

Kobieta podzieliła się 20-minutowym sposobem leczenia migreny. Opublikowała o tym wpis na Facebooku

Migrena jest nie do zniesienia. Jeżeli na nią cierpisz, na pewno próbowałeś wielu metod, które chociaż trochę złagodzą jej objawy.

Tak ogromny ból, który pojawia się zbyt często sprawia, że szukamy rozwiązań, które będą alternatywą dla leków. Tak samo twierdzi pewna kobieta, która poszukiwała naturalnego rozwiązania i jest przekonana, że je znalazła.

Wiem, że migrena jest czymś strasznym, dlatego pozwól, że przedstawię Ci sposób, który pomógł właśnie tej kobiecie

Elizabeth Hayes postanowiła szukać ulgi od męczącej migreny. Jednak po wypróbowaniu kilku środków przeciwbólowych i domowych środków, jej ból nadal się utrzymywał. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i próbowała wszystkiego, co według niej mogło Jej sprawić ulgę.

Podczas wyszukiwania rozwiązań w Internecie, Elizabeth znalazła urządzenie przeznaczone specjalnie do leczenia migreny

Urządzenie to zostało stworzone poprzez naukę akupresury. Jednak nie mając czasu na zamówienie urządzenia przez Internet, znalazła zamiennik, który ma prawie każdy z nas w swojej kuchni – klips do żywności.

Trzymając klips do jedzenia między kciukiem a palcem wskazującym, jej ból zmniejszył się o połowę w ciągu następnych 20 minut

Zaskoczona tą sztuczką, Elizabeth szybko podzieliła się doświadczeniem na swojej swoim Facebooku, by pomóc innym cierpiącym na migrenę. Jej post szybko stał się popularny, a co więcej, wiele osób komentowało, że próbowali tej sztuczki wcześniej.

Wykorzystywali do nacisku wszystko, co wywierało nacisk na obszar między kciukiem a palcem wskazującym.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego ten sposób działa?

Akupresura to starożytna forma medycyny chińskiej, zgodnie z którą każdy narząd w organizmie jest połączony z konkretnym punktem. Poprzez wywieranie presji fizycznej na te punkty, ludzie mogą znaleźć ulgę w ich objawach. Powodem, dla którego to działa, jest fakt, że ciśnienie wystarcza do przywrócenia naturalnego przepływu energii w organizmie, co jest konieczne do zwalczania wszelkich chorób lub bólu.

Zgodnie z akupresurą, obszar między kciukiem a palcem wskazującym, znany jako He Gu, jest jednym z  tych, które mogą pomóc uzyskać ulgę od stresu i migreny. Ten punkt jest podłączony z jelitem grubym, co oznacza, że ​​może również pomóc w problemach trawiennych.

Chociaż jest to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywnych sposobów leczenia bólu, należy pamiętać, że kobiety w ciąży nie powinny go wykonywać.

Czy kiedykolwiek próbowałeś akupresury na migrenę? A może znasz inne sztuczki, które mogą wyeliminować ból?

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.comfacebook.com