Kategorie Historie pacjentów

Zanim zaparkujesz obok miejsca dla niepełnosprawnych, zastanów się dwa razy

freepik.com

Często zauważam, że gdy ludzie się śpieszą, parkują bardzo blisko wejścia do sklepu. 

Wiesz, jakie miejsca parkingowe znajdują się najbliżej drzwi praktycznie każdego sklepu i restauracji? Zgadza się. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Nie, nie parkujemy ani nie blokujemy miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, ale czasami parkujemy obok nich…

Jeśli kiedykolwiek zamierzasz zaparkować obok miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych, upewnij się, że nie zaparkowałeś nawet na lini wyznaczającej takie miejsce.

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – Osoba niepełnosprawna potrzebuje tego placu, ponieważ wystarczy sobie wyobrazić, że musi mieć miejsce, by otworzyć drzwi, wyjąć wózek i usiąść na nim. Oczywistym jest, że zwykłe miejsce parkingowe nie wystarczy.

Zanim zaparkujesz obok miejsca dla niepełnosprawnych, zastanów się dwa razy
freepik.com

Dlatego w mieście Southlake w Teksasie, pewien kierowca niefortunnie zaparkował na lini wyznaczającej miejsce dla osoby niepełnosprawnej i znalazł coś niezwykłego na przedniej szybie

Nie, to nie mandat, chociaż policjant mógłby prawdopodobnie taki bilet wręczyć. Zamiast tego Southlake DPS wymyślił bardziej kreatywny sposób na upominanie.

Stworzyli czarno-biały obraz policyjnej plakietki, którą można pokolorować, a obok widnieje napis:

„Zauważyliśmy, że masz trochę kłopoty z pozostaniem na swoim miejscu, kiedy zaparkowałeś obok miejsca HCP…” 

Następnie, pod zdjęciem odznaki, tekst brzmi: 

„Może jeśli na naszej odznace poćwiczysz kolorowanie i nie wychodzenie za linie, to w przyszłości łatwiej będzie Ci uniknąć mandatów”

Zanim zaparkujesz obok miejsca dla niepełnosprawnych, zastanów się dwa razy
twitter.com

DPS Southlake opublikował na Twitterze zdjęcia tej ulotki i samochodu. Wiele osób w komentarzach zachwala kreatywność, a wiele z nich żartuje z wyboru czcionki dla tekstu – Comic Sans

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – Co byś pomyślał, gdybyś wrócił do samochodu i zobaczył taką informację? Czy przykułoby to Twoją uwagę?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Twitter.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.com