Ta niezwykle prosta technika pozwoli ci zasnąć w mniej niż MINUTĘ. Zapomnisz o bezsenności!

Każdy z nas po długim i pełnym doświadczeń dniu marzy o tym, aby zaznać choć odrobiny spokoju podczas snu. Dla przeciętnego człowieka może być to jednak trudne zadanie, gdyż długotrwały stres i przemęczenie nie sprzyja zasypianiu. Bezsenność nie jest zabawna, a dla tych, którzy chcą uniknąć tego problemu mamy pomocną metodę zwaną  4-7-8.

Udostępnij pinterest.com

Aby rozpocząć tę technikę, powinieneś położyć wygodnie w łóżku i oddychać powoli i spokojnie. Liczba “4” w metodzie 4-7-8 odnosi się do sekund, podczas których musimy wdychać powietrze na tym etapie procesu. Po zakończeniu tego kroku nie wydychamy natychmiastowo powietrza, lecz zatrzymujemy je przez 7 sekund w płucach.

Po wykonaniu dwóch pierwszych kroków możemy teraz przejść do trzeciego, czyli spokojnego i powolnego wydychania powietrza przez 8 sekund przez usta. Mimo, że ta metoda wydawać się może banalnie prosta, daje niespodziewane efekty. Nasze organizmy wyciszą się, a zszarpane nerwy doznają ukojenia, dzięki czemu możemy bez problemu udać się do krainy snu.

Udostępnij pinterest.com

Jak ta metoda może być tak skuteczna?

Tego rodzaju ćwiczenia oddechowe są zaprojektowane po to, aby ukoić nasz umysł i układ nerwowy. Kiedy spowalniamy nasz oddech, jesteśmy również w stanie zmusić serce do pracy w zwolnionym rytmie. Jest to jeden z najtrudniejszych aspektów skutecznego przezwyciężania bezsenności.

Udostępnij pinterest.com

Powiedzmy, że doświadczasz stresu i niepokoju, który nie jest związany z samym zasypaniem. Czy wiesz, że metoda 4-7-8 jest również świetnym sposobem na przezwyciężenie stresu podczas naszej codziennej egzystencji? Zgadza się. Nie musisz leżeć w łóżku, aby doświadczyć pozytywnych efektów tej niesamowitej metody odprężania.

Uważa się, że ta metoda istnieje już od stuleci. Naukowcy znaleźli dowody wskazujące na zastosowanie tej techniki w starożytnych Indiach. Jeśli cierpisz z powodu stresu i bezsenności, jest to doskonała metoda, która pozwoli otrzymać wytchnienie.