Kategorie Zdrowie

Nastolatek umiera z powodu udaru, którego przyczyną była „malinka” na jego szyi

Meksykańskie media donoszą, że 17-letni Julio Macias Gonzales zmarł w skutek udaru. Rodzina natychmiast zadzwoniła po pogotowie po tym, jak chłopak zaczął mieć silne drgawki.

Julio miał siniaka na szyi. Siniak powstał w skutek „malinki” zrobionej mu przez jego 24-letnią dziewczynę. Kilka godzin po powrocie do domu, Julio zaczął mieć silne drgawki. Pomimo szybkiej interwencji rodziny i personelu medycznego, chłopaka nie udało się uratować.

Lekarze stwierdzili zgon. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną był udar.

malinka (2)

Przyczyną udaru był skrzep, który powstał w skutek „malinki” na szyi chłopaka. Skrzep powędrował do mózgu powodując śmierć.

Rodzice Julio powiedzieli, że nie pochwalali relacji między synem a jego dziewczyną ze względu na wiek. Miejsce pobytu 24-latki jest nieznane.

Innym tragicznym przypadkiem w skutek niewinnej „malinki” jest kobieta z Nowej Zelandii. Kobieta przeżyła wylew jednak od 2011 roku jest sparaliżowana.

W innym przypadku, 44-letni mężczyzna stracił czucie w lewej ręce. Jednak przypuszczenia lekarzy, iż powodem jest skrzep, okazały się słuszne. Mężczyzna dostał leki przeciwzakrzepowe, tym samym unikając poważnych konsekwencji, jakie mogły mieć miejsce.

„Malinka” jest niewielkim krwiakiem, jednak pamiętaj, że może mieć tragiczne skutki.

Źródło: dailymail.co.uk | Fotografie: dailymail.co.uk