Kategorie Zdrowie

Madonna kończy dziś 61 lat. W wywiadzie zdradziła co robi by wyglądać świetnie

Nie jest tajemnicą, że Madonna jest w niesamowitej formie – jest to widoczne w każdym Jej teledysku lub sesji zdjęciowej, którą robi. Na swoje 61 urodziny kultowa piosenkarka ma abs na brzuchu, którego każdy z nas zazdrości. Jak Ona to robi?

DIETA

Robią to jednak nie tylko godziny na siłowni – dieta również odgrywa ogromną rolę. Przez wiele lat osobistym szefem kuchni Madonny był Mayumi Nishimura – japoński guru zdrowia, który popiera makrobiotyczny styl życia. Napisał nawet o tym książkę.

W przedmowie do książki Nishimury Madonna pisze: „Nie tylko jesteś najlepszym szefem kuchni na świecie… Twoje niesamowite jedzenie pomogło mi być szczęśliwszą, zdrowszą osobą, zrównoważoną ciałem i umysłem”.

Co zatem tak naprawdę oznacza dieta Madonny?

Plan został opracowany w latach dwudziestych XX wieku przez japońskiego filozofa George’a Ohsawę – to nie tylko jedzenie, lecz także delikatne ćwiczenia i naturalne i spokojne podejście. Pomyśl o tym bardziej jako zrównoważony, całościowy sposób życia, a nie tylko plan odchudzania.

Około 40–60% Twoich posiłków powinno składać się z produktów pełnoziarnistych – takich jak pszenica zwyczajna, komosa ryżowa i brązowy ryż. Idąc dalej, około jedna trzecia Twojej diety składa się z lokalnych upraw sezonowych, a reszta to fasola i warzywa morskie – pomyśl o tofu i wodorostach.

Kilka razy w tygodniu możesz jeść świeże ryby i owoce morza, owoce, pikle i orzechy.

PILATES

Pilates można jak najbardziej zacząć w każdym wieku. Nie musisz mieć kondycji, ponieważ celem tych ćwiczeń jest harmonia umysłu i ciała, a także zwiększenie elastyczności mięśni.

Ćwiczone są przede wszystkim mięśnie głębokie ważne dla efektywności wykonywanych ruchów. Liczy się precyzja, koncentracja, a efekty z czasem na pewno Cię zaskoczą.

Nic więc dziwnego, że Madonna ma płaski, idealny brzuch z pięknie wyrzeźbionymi mięśniami.

Nie wykonuj gwałtownych ruchów, skup się na treningu i ćwicz pod okiem opiekuna, który odpowiednio dobierze ćwiczenia do Twoich możliwości.

ZASTRZYKI

Co dokładnie stoi za piękną i młodą cerą Madonny?

Jakiś czas temu przyznała, że korzysta z medycyny estetycznej, ponieważ nie przepada za swoją zniszczoną twarzą. Jej dobry wygląd to zapewne działanie kwasu hialuronowego. Uzyskuje się go m.in. z grzebieni kogutów lub pępowiny.

To nic innego jak żel, który służy do wypełniania zmarszczek bądź powiększania ust. Jednak nic nie jest na stałe, ponieważ kwas znika po pewnym czasie i zabiegi te należy powtarzać nawet 3 razy do roku.

Źródło: kalorynka.pl, virginmediatelevision.ie, se.pl | Fotografie: www.Instagram.com