Kategorie Zdrowie

Liście bananowca zamiast plastiku w sieci supermarketów. Klienci są zachwyceni!

Supermarkety w Azji są liderem w dziedzinie przyjaznych środowisku opakowań, ponieważ zaczęły pakować produkty w liście bananowca!

Nie można zaprzeczyć, że nasz świat tonie w plastiku, a ponieważ ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z rzeczywistego rozmiaru szkód, na szczęście podejmowane są ruchy mające na celu ratowanie środowiska

Nie da się również ukryć, że plastik działa negatywnie na nasze zdrowie…

W zeszłym miesiącu martwy wieloryb miał 40 kg plastikowych torebek w żołądku, a w zeszłym roku raport Credit Suisse, cytowany przez Vice, ostrzegał: „w 2050 roku będzie więcej plastiku niż ryb w oceanie ”

Nie wiem jak Ty, ale ja nie chce żyć w takim świecie, dlatego każdy kto walczy z plastikiem jest dla mnie bohaterem. Nie bez powodu coraz częściej mówi się o materiale, który może zastąpić plastik. Są nimi liście bananowca!

Rośnie tendencja do zakazywania i ograniczania jednorazowych toreb plastikowych i opakowań na całym świecie. Urzędnicy w Wielkiej Brytanii i UE w ostatnich latach wnieśli duży wkład, wprowadzając opłatę za plastikową torbę i głosując za zakazem jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych

Każdego dnia wprowadzane są bardziej innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania, jak supermarket Rimping w Chiangmai w Tajlandii, czego dowodem jest ograniczenie stosowania plastikowych opakowań przy pomocy liści bananowca.

Zdjęcia zostały udostępnione na stronie Facebook Perfect Homes Chiangmai, pokazując produkty supermarketu połączone naturalnym naturalnym opakowaniem

Niektórzy komentatorzy wskazywali, że wokół niektórych produktów nadal widać plastik, ale osoba, która podzieliła się zdjęciami, słusznie odpowiedziała „Nie w 100% perfekcyjna, ale to krok we właściwym kierunku!”

Jeśli użycie liści bananowca oznacza, że ​​w supermarketach jest nawet nieco mniej plastiku, jest to pozytywna zmiana!

Zdjęcia były udostępniane ponad 17 000 razy. Wiele osób odpowiedziało za ich aprobatą.

„Małe kroki mają duże znaczenie. Zmiana nadchodzi. Mam nadzieję na lepsze.”

Zasoby naturalne można wykorzystywać nie tylko do pakowania

Jak wykazał jeden wietnamski mężczyzna, robiąc coś dla naszej planety, tworząc biodegradowalne słomki z trawy .

Ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, by zmniejszyć nasze zużycie tworzyw sztucznych; tego rodzaju zmiany są tymi, które ocalą planetę.

Mały krok, a tak wiele znaczy. Liście bananowca czy inne naturalne produkty, które pomogą nam walczyć z ogromną ilością plastiku, to pomysł idealny. Takie informacje napawają mnie nadzieją na lepsze jutro, a Ciebie?

Źródło: unilad.co.uk | Fotografie: www.Facebook.com | Miniatura wpisu: facebook.com