Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

10 trików, które pozwolą Ci rozwiązać kuchenne problemy. Wyjdzie Ci to na dobre

Nieprzyjemne zapachy dochodzące z lodówki, psujące się truskawki czy częściowo odgrzany w mikrofalówce posiłek. Wszystkim tym małym, kuchennym katastrofom możemy na szczęście zapobiec bez większego wysiłku, a co najważniejsze, wydawania większej sumy pieniędzy. Twoja kuchnia Ci za to podziękuje!

10 trików, które pozwolą Ci rozwiązać kuchenne problemy. Wyjdzie Ci to na zdrowie

#1 Równomierne podgrzewanie żywności w kuchence mikrofalowej

Pewnie zauważyłeś, że po podgrzaniu jedzenia w kuchence mikrofalowej, wewnętrzna część dania nie została do końca podgrzana, podczas gdy brzegi talerza są gorące. Dzieje się tak, ponieważ kuchenki mikrofalowe nie podgrzewają od spodu tak jak ma to miejsce w przypadku chociażby piekarników. Aby zapobiec nierównomiernemu podgrzewaniu, wystarczy odpowiednio ułożyć posiłek na talerzu – rozłóż się w kształcie pierścienia. Ten prosty trik pomoże Ci cieszyć się równomiernie podgrzanym daniem.

#2 Zapobieganie zepsuciu się ziemniaków

Co zrobić, aby ograniczyć marnotrawienie żywności do minimum? Jednym z produktów, które wymagają od nas szczególnej uwagi, aby nie wykiełkowały, są ziemniaki. Na szczęście jest na to sposób. Przechowuj je wraz z jabłkiem i pamiętaj, aby nie umieszczać w ich pobliżu cebuli. Pamiętaj również, aby przechowywać je w chłodnym i ciemnym miejscu.

Airforcemedicine

#3 Oddzielanie białka od żółtek

Nie wiesz, jak skutecznie oddzielić białko od żółtka. Świetnie sprawdzi się tutaj łyżka cedzakowa. Za jej pomocą możesz skutecznie oddzielać białka od żółtek bez najmniejszego problemu.

#4 Ostrzenie noża

Chcesz aby Twój kuchenny nóż wciąż pozostawał ostry? Musisz poświęcić mu nieco uwagi. Jeśli nie masz specjalnie przeznaczonej do niego ostrzałki, wykorzystaj do tego… kubek. W tym celu odwróć go do góry nogami i naostrz nóż na krawędzi kubka pod kątem 45 stopni.

#5 Czysta tarka

Jeśli masz dość czyszczenia tarki po każdym użyciu, może pomóc Ci kawałek folii z tworzywa sztucznego. Przekryj nią tarkę i zacznij przecierać produkty, które chcesz zetrzeć. Na koniec wyrzuć folię.

Brightside

#6 Świeże truskawki

Truskawki to owoce, które nie mają długiego okresu przydatności do spożycia – potrafią zgnić naprawdę szybko. Czy możemy im jakoś pomóc? Okazuje się, że tak. Wystarczy, że będziesz je myć w mieszance wody i octu w proporcjach odpowiednio 8:1. Pozostaw truskawki na chwilę w tej mieszance, następnie osusz je i opłucz.

#7 Zapach ze szklanych słoików

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z plastikowych i szklanych słoików, kiedy nie pomaga nawet ich umycie? Świetnie sprawdzą się tutaj gazety, które są w stanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy. W tym celu weź kilka kartek gazety, pognij je i włóż do słoika lub plastikowego pojemnika.

#8 Zapach z lodówki

Kiedy słoiki i plastikowe pojemniki mamy już z głowy, czas na lodówkę. Zepsute warzywa, owoce czy stary kurczak mogą pozostawić po sobie w lodówce przez długi czas nieprzyjemny zapach. Jeśli chcesz się go pozbyć, włóż do lodówki pudełko z sodą oczyszczoną. Sama w sobie co prawda nie pachnie, ale za to bardzo skutecznie pochłania zapachy z zewnątrz.

Pixinio

#9 Świeżość ciastek

Przetrzymujesz ciastka w słoiku z nadzieją, że zachowają świeżość na dłużej? Niestety, gdy go otwierasz, zdajesz sobie sprawę, że słodkie ciasteczka stały się zbyt suche i nie na dają się do zjedzenia? Jest na to sposób. Przechowuj je wraz z kawałkiem jabłka. Kiedy jabłko wyschnie, włóż do nich kolejny kawałek.

#10 Ochrona palców

Siekanie warzyw może źle skończyć się dla Twoich palców. Aby uchronić je przed niebezpieczeństwem, przygotuj dla nich specjalną osłonkę. Wszystko, czego potrzebujesz, to plastikowa butelka i gumka. Weź plastikową butelkę, odetnij z jej górnej części niewielki kawałek plastiku, zrób dwa otwory i przeprowadź przez nie gumkę, którą będziesz mógł założyć na palce. Osłonka gotowa!

Brightside

Co byś jeszcze dodała do tej listy rozwiązań? Z niecierpliwością czekamy na Twoje propozycje.

Źródła: brightside.me