Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

„Koronawirus” w metrze? Mężczyźni w strojach laboratoryjnych weszli do pociągu

Koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo, a dowodem na potwierdzenie tych słów są publikowane statystyki, które rosną z dnia na dzień. Łącznie w Chinach i na świecie stwierdzono już ponad 50 tys. przypadków zarażenia wirusem z Wuhan, a liczba ofiar przekroczyła tysiąc osób. Statystyki z każdego kolejnego dnia można znaleźć tutaj. Tymczasem do sieci trafiło nagranie, które wywołało niemałe poruszenie. Para „naukowców” postanowiła zażartować sobie bowiem z niebezpiecznej choroby. Nie wszystkim było jednak do śmiechu.

„Koronawirus” w metrze?

W czasach, kiedy cały świat pisze o wirusie z Wuhan, liczba ofiar rośnie z dnia na dzień, a naukowcy robią wszystko, aby znaleźć lek na śmiertelnie niebezpieczny koronawirus, dwaj nastolatkowi z Nowego Jorku postanowili wykorzystać sytuację i zakpić sobie z szerzącej się w społeczeństwie paniki. Wszystko zarejestrowali na nagraniu, które następnie zostało opublikowane w sieci.

Nagranie przedstawia dwóch mężczyzn (prawdopodobnie nastolatków) w „laboratoryjnych strojach”, którzy mają ze sobą wielkie, plastikowe pudło. Pudło, w którym znajdowała się niezidentyfikowana ciecz. Choć prawdopodobnie była to zwykła woda z mydłem, była oznaczona symbolem opisującą niebezpieczną substancję. W dobie panującego wirusa można się spodziewać, że nastolatkowie chcieli w ten sposób wzbudzić niepokój u podróżujących iż w środku jest substancja powiązana z wirusem z Wuhan.

Instagram

Reakcja ludzi

Choć scena mogła przerazić, praktycznie wszyscy pasażerowie byli przekonani, że mają do czynienia z dowcipem – z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy przyglądali się całemu przedstawieniu. Nie mniej jednak znalazło się w metrze kilka osób, które nie kryło przerażenia. Świadczy o tym chociażby krzyk jednej z kobiet: „O nie!”. Parę pasażerów zerwało się wówczas z siedzeń w obawie przed niebezpieczeństwem.

Nagranie możesz obejrzeć poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Morris Cornbread ? (@morriscornbread)

Reakcje internautów

Nagranie błyskawicznie obiegło sieć. Na dzień dzisiejszy ma już ponad 70 tys. wyświetleń. Co na to internauci? Podczas gdy jednym żart się spodobał, inni nie zamierzali kryć oburzenia.

Wow, głupota w najczystszej postaci

Kto to posprzątał?

Oszalałbym w tym metrze

To nie jest zabawne, kiedy to g*wno zabija ludzi

Jakbyś zareagował na miejscu pasażerów? ?

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com