Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

8 powodów, przez które Ameryka jest numerem jeden pod względem liczby zakażeń koronawirusem

Ameryka to obecnie epicentrum nowych zakażeń koronawirusem. W samym Nowym Jorku potwierdzono już ponad 31 tys. zgonów, podczas gdy w USA liczba ta jest bliska 130 tys. przypadków, a liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 2,7 mln! Liczy te nie mogą napawać optymizmem.

Koronawirus w Ameryce

Ameryka, a zwłaszcza Stany Zjednoczone, od lat są swego rodzaju pionierem na całym świecie i to w różnych dziedzinach życia. To kraj prawdziwych patriotów, którzy są gotowi przewodzić reszcie świata. Nie inaczej to wygląda w przypadku statystyk dotyczących zachorowań na koronawirusa i liczby zgonów – tutaj także są numerm jeden.

worldometers.info

Z czego to wynika? Niewątpliwie przemawiają za tym potężne liczby. Z danych z 2016 roku wynika, że Ameryka liczyła 1,002 miliarda ludności. Czy to jednak jedyny wyznacznik? Od czasu, gdy zapoznaliśmy się z poniższymi zdjęciami, jesteśmy przekonani, że nie…

Portal reddit opublikował zdjęcia, które mają być odpowiedzią na pytanie, dlaczego Ameryka jest numerem jeden na świecie pod względem liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa.

#1 Niektórzy amerykanie podejmują dość nietypowe środki ostrożności

Twitter

#2 Amerykanie niewiele sobie robią z zachowywania dystansu społecznego

Twitter 

#3 Niektórzy Amerykanie nie wiedzą, do czego służą maseczki

kfyrtv.com 

#4 Władze często nie dają dobrego przykładu obywatelom

Twitter 

#5 Kasyna wciąż tętnią życiem

Twitter

#6 Wielu Amerykanów wydaje się uważać, że jedynym sposobem na zażegnanie pandemii jest życie w przekonaniu, że wirusa nie ma, i udanie się do baru

Twitter

#7 Wiele miejsc nie ma nic przeciwko uściskom, nie noszeniu masek czy przytuleniom, o czym wyraźnie informują

Twitter

#8 Tak natomiast wyglądają świątynie

Twitter
Źródła: www.buzzfeed.com