Wiele osób nosi te popularne buty latem, ale mało kto wie, jak bardzo są szkodliwe

Upały aż proszą się, by chodzić w klapkach! Najbardziej popularnymi są japonki, które mogą być najniebezpieczniejszym letnim obuwiem!

#1 Według ekspertów i ortopedów, obuwie takie jak japonki nie jest dla nas zdrowe

Nosząc klapki jesteś bardziej narażony na bakterie i wirusy pochodzące ze środowiska. Na przykład, jeśli skaleczysz się lub masz uszkodzoną skórę, wiele chorób może dostać się do twojego organizmu i może spowodować różne problemy zdrowotne.

#2 Uniwersytet Auburn przeprowadził badanie, które wykazało, że osoby noszące klapki chodzą mniejszymi krokami, przez co poruszają się wolniej niż te w tenisówkach

Nie są one zbyt wygodne, ponieważ nie są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić dobrą stabilność, więc jeśli poruszasz się po nierównym terenie, masz szansę upaść.

#3 Japonki mogą zmienić Twoje ciało i spowodować ból

Ci którzy noszą japonki, częściej chodzą w zgarbionej pozycji. Jeśli będziesz tak postępować w sposób ciągły, spowoduje to problemy z kolanami, kręgosłupem i biodrami.

#4 Japonki mogą uszkodzić palce u nóg i pięty

Chodzenie w klapkach znacznie obciąża pięty, ponieważ są one wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy, która nie może zmniejszyć siły nacisku. Tak więc w przyszłości spowoduje to ból w palcach u nóg i w piętach.

#5 Co ważniejsze, noszenie tego rodzaju obuwia w sposób ciągły, spowoduje zmianę wyglądu palców u nóg

Nosząc japonki, starasz się, by utrzymać klapki na nogach. Aby to zrobić, nienaturalnie przekręcasz palce.

#6 Japonki mogą powodować pęcherze i otarcia

Najczęstszym efektem ubocznym noszenia klapek jest pojawienie się pęcherzy między palcami. Jest to całkowicie normalne, ponieważ jedyną rzeczą, która utrzymuje je na stopach, jest jeden kawałek materiału lub plastik. Ten rodzaj uszkodzenia skóry stóp może dodatkowo wpłynąć na Twoje zdrowie, z powodu ekspozycji na bakterie. Brzmi niezbyt korzystnie dla Ciebie…

przedstawiłam Ci aż 6 powodów dla których warto pozbyć się takich butów

Mam nadzieję, ze to wystarczające powody!