Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessDieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

Ketonal Active dla sportowców zbiera pozytywne opinie

Ketonal Active to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny polecany dla sportowców w celu łagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości, będących skutkiem kontuzji. Środek działa szybko i doskonale radzi sobie z bólem mięśni, kości i stawów. Ketonal Active jest dostępny bez recepty.

Ból w sporcie

W uprawianie sportu (amatorskiego lub zawodowego) wpisane jest ryzyko powstania kontuzji, której objawem jest ból mięśni, kości lub stawów. Nie zawsze dochodzi do niej na skutek urazu. Czasami winne jest przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego z powodu wykonywania tych samych ruchów.

Sportowcy mogą łagodzić ból na różne sposoby. Najszybszym jest sięgnięcie po leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, np. Ketonal Active. W cięższych przypadkach konieczna jest rehabilitacja, masaże, fizykoterapia lub zrezygnowanie z uprawiania sportu na pewien czas.

Czym jest Ketonal Active?

Ketonal Active to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy, którego substancją czynną jest ketoprofen. Mechanizm jego działania opiera się na blokowaniu enzymu cyklooksygenazy umożliwiającego produkcję substancji odpowiedzialnych za powstawanie procesów zapalnych w organizmie, których objawem jest ból, obrzęk, podwyższona temperatura ciała. Ketonal Active należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Ketonal Active jest szczególnie polecany sportowcom w celu złagodzenia dolegliwości bólowych powstałych na skutek kontuzji. Lek bardzo dobrze radzi sobie z bólem mięśni, kości i stawów. Działa szybko – już po 30 minutach, dzięki czemu nie jest konieczne przerywanie treningu. Ketonal Active jest ponadto dostępny bez recepty. Można go kupić również w aptekach internetowych.

Jak stosować Ketonal Active?

Ketonal Active ma postać kapsułek i przeznaczony jest do stosowania doustnego. Należy przyjmować go wraz z posiłkiem oraz popić dużą ilością (minimum pół szklanki) wody lub mleka – inne napoje są niewskazane ze względu na możliwość zaburzenia wchłaniania leku. Ci, którym lekarz zalecił farmaceutyki do osłony błony śluzowej żołądka, mogą przyjąć je razem z Ketonalem. Jest to sposób na zwiększenie ochrony układu pokarmowego.

Osoba, u której wystąpiły dolegliwości bólowe, może przyjąć 1 kapsułkę, czyli 50 mg Ketonalu Active. W przypadku braku poprawy dopuszcza się powtórzenie dawki po 8 godzinach. Łącznie w ciągu doby można zażyć maksymalnie 3 kapsułki (150 mg) leku. W razie wątpliwości dotyczących prawidłowego dawkowania należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, skonsultować z lekarzem lub zasięgnąć porady farmaceuty.

Ketonal Active nie może być stosowany u osób poniżej 15 roku życia. Szczególną ostrożność powinni zachować chorzy, którzy przyjmują lit, metotreksat, heparynę lub kortykosteroidy. Zabronione jest łączenie Ketonalu z innymi środkami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, do których należy m.in. ibuprofen – nie wpłynie to na ich skuteczność, a przyczynić się może do wystąpienia powikłań.

Jak długo można przyjmować Ketonal Active?

Ketonal Active powinien być stosowany do momentu ustąpienia dolegliwości, jednak nie dłużej, niż 5 dni. Po tym czasie trzeba skonsultować się z lekarzem, który po zbadaniu i ustaleniu przyczyny bólu i złego samopoczucia zdecyduje o dalszym postępowaniu leczniczym.

Należy także niezwłocznie przestać przyjmować Ketonal Active, jeżeli pojawią się jakiekolwiek działania niepożądane. Najczęściej są to dolegliwości ze strony układu pokarmowego: biegunka, wymioty, niestrawność, zaparcia, bóle brzucha. Jednak u osób, u których występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, może przytrafić się reakcja alergiczna, np. wysypka skórna, a w cięższych przypadkach wstrząs anafilaktyczny. Wszystkie niepokojące objawy trzeba skonsultować z lekarzem.

Czy Ketonal Active jest bezpieczny?

Ketonal Active uznaje się za lek bezpieczny, jeżeli jest on stosowany zgodnie z zaleceniami producenta (są one wyszczególnione na ulotce dołączonej do opakowania) lub lekarza. W przeciwnym wypadku – przedłużenie czasu stosowania, przyjmowanie zwiększonych dawek, skrócenie przerw między kolejnymi dawkami – mogą wystąpić działania niepożądane.

Za tym, że Ketonal Active jest bezpieczny, przemawia krótki okres półtrwania obecnej w nim substancji czynnej. Dzięki temu jej kontakt ze wszystkimi tkankami w organizmie (a zwłaszcza narządami wewnętrznymi) jest bardzo ograniczony, a to istotnie zmniejsza ryzyko pojawienia się powikłań. Dodatkowo Ketonal Active ma najmniejszą możliwą dawkę ketoprofenu.