Jak powstrzymać starzenie się skóry
Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Jak zmienia się twarz człowieka z upływem lat? I odwieczne pytanie – czy da się to powstrzymać?

Jak powstrzymać starzenie się skóry?Większość z nas boi się starości i swojego wyglądu… Nic dziwnego, w końcu kult młodości robi swoje. Ale czy faktycznie jest się czego bać i czy zabiegi kosmetyczne mają sens?

A może możemy w jakiś magiczny sposób powstrzymać chociaż trochę oznaki starzenia się? Patrząc na niektóre gwiazdy wydaje się to możliwe.

Zacznijmy jednak od początku!

#1 Jak ciało zmienia się z wiekiem?

W miarę upływu czasu nasza skóra staje się mniej elastyczna i zaczynamy się nią bardziej zajmować: za pomocą plastrów, kremów, mezoterapii i innych procedur mających na celu poprawę naszej skóry.

Pojawienie się zmarszczek zależy nie tylko od samej skóry, lecz także od głębokich elementów strukturalnych, takich jak tkanki miękkie, złogi tłuszczu i czaszka, która podlega resorpcji kości. Jeśli zrozumiemy, jak działają te rzeczy, możemy spowolnić starzenie się.

Resorpcja kości to stopniowe niszczenie tkanki kostnej. Nasze kości odnawiają się przez całe życie, ale po 35-40 latach rozpoczyna się proces niszczenia przeważający nad procesem wzrostu.

Wraz z wiekiem nasz szkielet staje się o 10% większy i bardziej kruchy. Na przykład – kości miednicy rosną do 25-30 lat (kiedy ciało przygotowuje się do porodu dziecka). Po 40 roku miednica zaczyna się zwężać.

#2 Resorpcja kości może również wpływać na czaszkę

Jak to wygląda? Następuje:

zmniejszenie wysokości twarzy (skorelowane z utratą zębów)

zgrubienie kostnych wypukłości

dolna szczęka staje się szersza

nos staje się większy

fałdy nosowo-wargowe pogłębiają się wraz z wiekiem, ponieważ zmieniają się również kości szczęki.Jest to również związane z utratą elastyczności skóry i zmianami tkanek miękkich pod skórą. Jednak przede wszystkim jest to związane z zębami i ich zdrowiem.

#3 Jak powstrzymać starzenie się skóry? Lifting twarzy nie pomoże

Ludzie wierzyli, że lifting twarzy może pomóc. Pomysł ten podążył za tradycyjną koncepcją starzenia: skóra staje się mniej elastyczna i obwisła, a następnie pojawiają się zmarszczki.

Przy pomocy nowoczesnych technologii naukowcy mieli szansę lepiej zrozumieć, jak zmienia się szkielet twarzy i które obszary są podatne na resorpcję. Naukowcy zwracają coraz większą uwagę na korekcję szkieletu.

Jego główne cele to:

spowolnić proces resorpcji i wyeliminować wszelkie czynniki, które przyspieszają zniszczenie.

Ponieważ przedziały tłuszczowe również ulegają zniszczeniu, nie ufaj tym, którzy obiecują, że Twoja skóra będzie wyglądała młodo i świeżo, tak jak to było 15-20 lat temu. Musisz zwrócić się do eksperta, który zna cechy starzejącej się twarzy i który nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu.

#4 Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Jeśli chcesz zachować młodą twarz, musisz spowolnić proces starzenia się skóry i zmiany czaszki (resorpcja kości). W naszej młodości skóra jest gładka, ponieważ jest wzbogacona kolagenem i elastyną, a tłuszcz na twarzy jest równomiernie rozprowadzany. Z wiekiem nasza skóra traci kolagen, a warstwa tłuszczowa traci swoją objętość. To jest powód, dla którego skóra się starzeje.

Aby spowolnić proces starzenia się:

Ponownie rozważ swoje wzorce jedzenia. Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca spożywanie mniejszej ilości cukru, ponieważ przyspiesza starzenie się i zaleca spożywanie większej ilości owoców i warzyw, bo te zapobiegają uszkodzeniom komórek.

Nawilżaj skórę, nie uszkadzaj jej peelingami i agresywnymi maskami, nie mruż (mrużąc oczy pogłębiają zmarszczki).

Chroń swoją skórę przed słońcem, wiatrem i zimnem. Eksperci z Harvard Medical School zalecają zawsze stosowanie kremów z filtrem UV.

Jak spowolnić proces niszczenia kości:

Zadbaj o swoje hormony. Na przykład hormony tarczycy nasilają resorpcję, a estrogeny spowalniają ten proces. Chociaż witamina D jest naprawdę przydatna, nadmiar może wpływać na kości. Aby znaleźć równowagę, zwróć się do endokrynologa.

Unikaj zastrzyków z botoksu. Badania pokazują, że przyspieszają one proces niszczenia kości.

Zadbaj o zęby: jeśli brakuje jednego zęba, przyspiesza on proces  deformacji szczęki i wpływa na jej wygląd. Wargi mogą wyglądać na cieńsze niż są, fałdy nosowo-wargowe mogą wyglądać głębiej, twarz może wyglądać bardziej okrągło. Z tego powodu dolna szczęka zmniejsza się u osób z protezą dentystyczną: w ciągu 10 lat może stracić około 60% swojej wielkości.

Jak widzimy, nasze twarze również zmieniają się od wewnątrz. Oczywiście powinieneś nadal dbać o swoją skórę, ale zrozumienie innych, bardziej skomplikowanych procesów powstrzyma cię od marnowania pieniędzy na bezużyteczne procedury, które są bardziej złe niż dobre

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.com